וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובוגרופ: החברה הבת יאסקאווה אשד טכנולוגיה צפויה להרוויח 3.4 מ' ד' בשנתיים הקרובות בגין עסקה עם YEC היפאנית

אלי דניאל

28.6.2001 / 11:04

YEC, המחזיקה ב-50% ממניות יאסקאווה אשד, התחייבה לרכוש ממנה מוצרי בקרת תנועה המיועדים לשוק התעשייתי; כמו כן תקבל YEC מהחברה הבת שירותי מחקר ופיתוח

רובוגרופ ט.א.ק (לשעבר, אשד רובוטק) מדווחת הבוקר כי החברה הבת (המוחזקת בשיעור של 50%), יאסקאווה אשד טכנולוגיה, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרי בקרת תנועה לשוק התעשייתי, קיבלה מחברת (YEC (Yaskawa Electric Corporation, המחזיקה ביתרת 50% ממניות יאסקאווה אשד, התחייבות על פיה תרכוש YEC מיאסקאווה אשד מוצרים ותקבל ממנה שירותי מחקר ופיתוח בהיקפים אשר ייצרו ליאסקאווה אשד רווח נקי (לפני מס) של כ-1.4 מיליון דולר בשנת 2001 וכ-2 מיליון דולר בשנת 2002. כמו כן, הוסכם כי יאסקאווה אשד תתחיל בפיתוח ערוצי שיווק עצמאיים וחדשים למכירת מוצריה.

יצוין, כי במהלך הרבעון הראשון של שנת 2001 רכשה YEC מיאסקאווה אשד מוצרים ושירותים בסכום כולל של כ-2.5 מיליון דולר, ותרומתה של יאסקאווה אשד לרווחי החברה ברבעון הראשון הסתכמה בכ-190 אלף דולר. מלבד ההחזקה במניות יאסקאווה אשד, מעניקה לה החברה גם שירותים שונים עבורם היא גובה דמי ניהול (בשנת 2001 תשלם יאסקאווה אשד לחברה דמי ניהול בסך של 1.7 מיליון שקל).

לפני כשנה ביצעה רובוגרופ ארגון מחדש בשורותיה, כאשר פעילותה חולקה לשלושה גופים עסקיים המתמקדים, כל אחד, בתחום פעילות שונה. חטיבת החינוך של החברה מכילה בתוכה את אגפי המחקר והפיתוח, התפעול, השיווק והמכירות של מוצרי החברה, ומוצרים של צדדים שלישיים המשווקים על ידי החברה לשוק ההדרכה והחינוך בארץ ובעולם.

חטיבת היזמות העסקית מרכזת פעילויות חדשות של החברה ומאגדת תחת כנפיה גם את הפעילות של Memcall, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה חדשה המיועדת לשבבי זיכרון אלקטרוניים, וכן פעילות חדשה של E-Learning ללימוד טכנולוגיה באמצעות האינטרנט. החטיבה השלישית, חטיבת מוצרי בקרת התנועה, כוללת את יאסקאווה אשד.

מניות רובוגרופ נסחרות בבורסה התל אביבית ובבורסת הנאסד"ק לפי שווי של כ-55 מיליון שקל. הכנסות החברה ברבעון הראשון של שנת 2001 הסתכמו בכ-18.1 מיליון שקל, גידול של כ-38% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, הפסידה החברה ברבעון הראשון כ-1.2 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 484 אלף שקל ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully