וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עו"ד יורם אלרואי ינסה לפשר בין ריטליקס ושני שותפים בחברה הבת POS

אמיר הלמר

28.6.2001 / 13:31

השותפים טוענים כי ריטליקס עשקה אותם במיליוני דולרים; דרשו כי הליך הפישור יוגבל בזמן עד לתום יולי

חברת ריטליקס ושניים משותפיה בחברה הבת POS (רסטורנטס סולושנס) - נחום ליפקונסקי ואורן עציון שהגישו כנגדה לפני כחודשיים תביעה בטענה שהחברה עשקה אותם במיליוני דולרים - הסכימו לפנות להליך של פישור.

המפשר שהוסכם על שני הצדדים הוא עו"ד יורם אלרואי. התובעים הסכימו להליך הפישור רק בתנאי שזה יוגבל בזמן - עד תום חודש יולי.

ליפקונסקי ועציון הגישו, באמצעות משרד שבולת ישראלי רוברטס זיסמן ושות', תביעה כנגד ריטליקס, העוסקת בתחום התוכנה לחנויות נוחות.

השניים, שותפיה של ריטליקס בחברה הבת פי.או.אס, טוענים כי ריטלקיס הפרה את ההסכמים עימם, עשקה אותם והעלימה הכנסות ממכירות תוכנה שפיתחה החברה המשותפת, תוכנה ששווקה ע"י ריטליקס.

בתביעה נטען כי חברת פי.או.אס נוסדה בעקבות הסכם שנחתם בשנת 1995 בינם לבין חברת ריטליקס (אז פוינט אוף סייל), כך שהם מחזיקים ב-31% ממניות החברה. בבעלות החברה היתה תוכנת POSITIVE שפיתחו השניים ואשר - לטענתם - נמכרת כיום תחת השם C-POINT.

לטענת השניים, הוסכם בין הצדדים כי ריטליקס תשווק את התוכנה באופן בלעדי ובהתאם למחירון שיסוכם בין הצדדים. בתמורה תקבל החברה המשותפת 60% מהמכירות, וריטליקס תגבה 40% מהמכירות כדמי שיווק.

ליפקונסקי ועציון טוענים כי למרות ההצלחה המסחררת בשיווק התוכנה ולמרות היותם אף היום חלק מהותי מהכנסות ריטליקס וממכלול המוצרים שהיא משווקת, גרמה ריטליקס שלא כדין לכך שדו"חותיה הכספיים של החברה הבת לא יציגו רווחים כלשהם.

עוד נטען כי ריטליקס השתלטה למעשה על ניהול החברה וספריה ופעלה בהם ככל העולה על רוחה ללא שיתופם של התובעים ובניגוד למוסכם ביניהם. השניים טוענים כי ריטליקס לא זקפה בספרי החברה את כל סכומי ההכנסות שנבעו ממכירות התוכנה ואף הגדילה את רישום ההוצאות בספרים ללא כל קשר להוצאות האמיתיות שהיו לחברה.

כתוצאה מפעולות אלו, טוענים השניים, נותרה החברה ללא רווחים, ולא יכלה לחלק להם את הדיווידנדים שהגיעו להם כשותפים על פי הסכם המייסדים. לטענתם, הפעולות שביצעה ריטליקס בספרים גרמו להעלמת הכנסות הנאמדת במיליוני דולרים. הם טוענים עוד כי הדבר אף נעשה בחברות בנות אחרות של ריטליקס דוגמת נט-פוינט ו-store alliance.

לפיכך ביקשו מביהמ"ש להורות לריטליקס לאפשר להם לעיין ולהעתיק את מסמכי החברה הנוגעים למכירות שנעשו עם מוצרי החברה הבת, בין שבוצעו באמצעות ריטליקס או כל חברה בת אחרת. כן ביקשו כי ביהמ"ש יורה על מינוי חוקר מיוחד - רואה חשבון העוסק בתחום החשבונאות החקירתית - על מנת שיבחן את המסמכים שיתקבלו ויחקור את החברה, מנהליה, עובדיה ורואי החשבון שלה בכל הקשור למה שהתרחש בה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully