וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בהמשך לתביעת MGM את סונול, תובעת סונול את משרד הפרסום וינברג קרסו שמיר

נורית שר

28.6.2001 / 12:31

לטענתה, משרד הפרסום התרשל בתפקידו כשלא יידע אותה בצורך ברכישת אישורים מתאימים לקמפיין והפר את החוזה עמה; מתי וינברג, מבעלי משרד הפרסום: חלק ממרכיבי התביעה הם ניסיון קנטרני לקבל כסף

חברת סונול הגישה השבוע כתב הגנה בהמשך לתביעת MGM באשר לקמפיין הפרסום של החברה למוצרי גולדיזל. בנוסף, הגישה סונול הודעה לצד שלישי בה היא מטילה את האחריות לתביעה על משרד הפרסום שהפיק את הקמפיין המדובר, וינברג קרסו שמיר.

כפי שפורסם ב-TheMarker.com, לפני למעלה מחודש הגישה חברת הסרטים האמריקאית MGM מטרו גולדווין מאייר בצוותא עם תובעות נוספות לביהמ"ש המחוזי בתל אביב כתב תביעה נגד חברת סונול, בגין הפרת זכויות היוצרים שיש ל-MGM, לטענתה, בדמותו של הסוכן החשאי האנגלי המפורסם ג'יימס בונד.

MGM טענה אז כי סונול החלה לשווק מוצרים תחת הסימן "גולדיזל", הדומה ל"גולדפינגר" - שמו של אחד מסרטי הסדרה. הקמפיין שליווה את שיווק המוצרים כלל, בין השאר, פרסומת בטלוויזיה, שנבנתה, לטענת התובעת, על שיר הנושא של הסרט "גולדפינגר" ועל האפקט הוויזואלי של הסרטון שליווה את שיר הנושא של הסרט "העולם אינו מספיק".

עוד נטען כי דמותו של ג'יימס בונד בפרסומת אומרת בין השאר: "השם הוא דיזל, גולדיזל" - משפט המזוהה לטענת התביעה עם דמותו של בונד בסרטיו.

חברת הסרטים טוענת בנוסף כי מסע הפרסום בכללותו, מרכיביו, אופני הביטוי שלו ועיצובו - כולם כרוכים בשימוש בלתי מורשה בדמותו של ג'יימס בונד ובמאפיינים המבוססים על הסרטים בהם כיכבה דמותו. לטענת MGM הפרה סונול את זכויות היוצרים שלה בדמות, גזלה את המוניטין שלה, פגעה בקניינה והתעשרה על חשבונה.

הטלת האחריות על משרד הפרסום

בכתב ההגנה שהגישה היום סונול באמצעות עו"ד נחמן כהן-צדק, הכחישה החברה כמעט את כל הטענות כלפיה. בהודעת צד שלישי, ששלחה סונול למשרד הפרסום וינברג קרסו שמיר, ביקשה סונול להבטיח כי במידה שתחויב בתביעה, משרד הפרסום יהיה האחראי לפצותה על כל סכום שיפסק.

בהודעה זו, טוענת סונול כי ההתקשרות עם משרד הפרסום נעשתה על סמך ההנחה כי הוא משרד פרסום מקצועי וכי סמכה עליו שיפיק עבורה את הקמפיין כנדרש על כל הכרוך בכך. משרד הפרסום, על פי סונול, אחראי לקמפיין החל מהגיית הרעיון, דרך תכנון מרכיביו, תכנון פרישת המדיה וכו'.

בנוסף, סונול טוענת בהודעתה כי השימוש בנעימת הסרט נעשה, למיטב ידיעתה, על פי אישורים מתאימים מאקו"ם להם דאג משרד הפרסום שאף הציג מסמך המעיד על כך. סונול טוענת כי שילמה עבור אישור זה.

לעומת זאת, טענותיה של סונול אל משרד הפרסום קשורות בכך, שלטענתה, משרד הפרסום לא יידע אותה ולא הביא לתשומת לבה את הצורך ברכישת אישורים מתאימים למרכיבים נוספים בקמפיין ואף יצר מצג שווא כאילו אין צורך בכאלה וכאילו נעשה על פי סטנדרטים המקובלים בשוק במקומי והבינלאומי. סונול טוענת כי נסיונו ומעמדו של משרד הפרסום הביאו אותה לקבל את מצב הדברים האמור.

סונול טוענת עוד כי משרד הפרסום התרשל במילוי תפקידו. "הצד השלישי עשה מעשים ומחדלים שבעל מקצוע סביר לא היה עושה באותן נסיבות ובכך גרם לנתבעת נזקים", נכתב בהודעה. היות שסונול התבססה לטענתה בבחירת משרד הפרסום על מקצועיותו, ההתרשלות במילוי תפקידו היא בגדר הפרת חוזה.

מתי וינברג, מבעלי משרד הפרסום וינברג קרסו שמיר, מסר ל-TheMarker.com: "התביעה של MGM היא תביעה בעלת מרכיבים שונים שחלק מהם הוא ניסיון קנטרני לקבל כסף עבור דברים שנקנו בצורה חוקית כמו למשל נעימת הסרט. קרסו הוסיף כי התביעה כעת עוסקת בנושא של סמלי מסחר ובכך יטפלו עורכי הדין של החברה. ביחס להודעת הצד השלישי שהגישה לקוחת המשרד סונול כנגדו, סרב וינברג להגיב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully