וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

1Tier חתמה הסכם לביצוע פיילוט עם QoS Networks הבריטית; שווי העסקה צפוי להגיע לרבע מיליון דולר

צורי דאר

28.6.2001 / 14:34

מנכ"ל החברה: גיוס הון בסך 15 מיליון דולר אותו היתה אמורה החברה להשלים לפני 3 חודשים, יושלם עד סוף יולי

חברת הסטארט אפ הישראלית 1Tier, העוסקת בפיתוח שירותי העברת קול ונתונים על גבי רשת האינטרנט, הודיעה אתמול על חתימת הסכם לביצוע פיילוט יחד עם חברת QoS Networks הבריטית, המפעילה שירותי VPN IP באירופה, ארה"ב והמזרח הרחוק.

במסגרת ההסכם תבצע 1Tier ניסוי שיבחן את ביצועי רשת התקשורת ותקשורת הנתונים ללקוחות QoS Networks באירופה ובארה"ב. על פי החברה, לאחר הפעלת השירות בצורה מסחרית, צפויה העסקה להגיע לשווי של כרבע מיליון דולר בשנת 2002.

מנכ"ל 1Tier, דניאל דניאל, אמר ל-TheMarker.com כי ל-QoS Networks רשת תקשורת פרטית מתקדמת לאספקת שירותי VPN, אולם גם רשת זו לא מגיעה לכל לקוחותיה. "ההתקשרות עם 1Tier נועדה לכסות אזורים שמחוץ ל-Backbone שלה דרך הרשת הציבורית, באותה איכות שהיא נותנת על הרשת הפרטית שלה".

עוד אמר דניאל כי גיוס ההון בסך 15 מיליון דולר אותו היתה אמורה החברה להשלים לפני שלושה חודשים, יושלם עד סוף יולי.

דניאל אמר כי עם תום שלב הפיילוט בהתקשרות עם QoS בחודש אוגוסט, יושק השירות בצורה מסחרית. לצורך זה, התקינה 1Tier שרתים ייחודיים שלה באתרי QoS Networks באמסטרדם ובניו יורק, ותרחיב את הניסוי לטוקיו ולאתרים אסייאתיים נוספים, לאחר השלמת הקמת התשתית ע"י QoS Networks במהלך החודשים הקרובים.

דניאל אמר כי בכוונת החברה להרחיב פעילותה מול מספר לקוחות דוגמת QoS באירופה ובארה"ב. דניאל סירב לפרט באלו חברות מדובר אולם על פי ההערכות, אחת מהן היא אקמאי.

חיסכון כספי

1Tier נוסדה בספטמבר 2000 במסגרת קבוצת לינקוור של מנחם ריינשמידט. החברה מפתחת את טכנולוגיית ה-Qflow, במסגרתה ממוקמים מתגים ושרתים בצמתי תקשורת מובילים ברחבי העולם, המנתבים את המידע באופן יעיל יותר לקישוריות מהירה ומאובטחת עבור אפליקציות קול ונתונים.

שיטה זו מאפשרת לספקי ולמפעילי התקשורת להציע שירותים תוך חיסכון כספי ניכר, בשל היכולת לספקם על גבי רשת האינטרנט הציבורית וללא הצורך להשקיע בתשתיות תקשורת יקרות יותר ככבלי תקשורת חכורים או רשתות אינטרנט פרטיות - VPN.

החברה השלימה בדצמבר 2000 גיוס של 3 מיליון דולר לפי שווי של 10 מיליון דולר אחרי הכסף. בסבב השתתפו קרן Docor מקבוצת ואן ליר וקרן ההון סיכון ההולנדית Prime Tech Ventures.

במארס האחרון הודיעה החברה על הסכם עם IBM לפרישה של כ-4,000 שרתים ברחבי העולם, שיהוו את הבסיס לשירותי האצת העברת תקשורת. עלות הפרויקט, כ-170 מיליון דולר, תמומן על ידי IBM, שתשתתף עם 1Tier בהכנסות הצפויות ממכירת שירותי הרשת. עם ההודעה על שיתוף הפעולה עם IBM אמר מנכ"ל 1Tier, דניאל דניאל, כי החברה מגייסת 15 מיליון דולר - גיוס שכאמור, לא הושלם עד היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully