וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף עולה ב-1.3%; מג'יק עולה ב-10%

גולן פרידנפלד

28.6.2001 / 14:54

על רקע הידיעות כי תסיים את הרבעון השני כשהיא מאוזנת; מניות קבוצת אי.די.בי ממשיכות את העליות מאתמול ועולות בכ-2% בממוצע; נייס עולה ב-6.1%

המדד הקובע לפקיעת האופציות היום נקבע על רמה של 421.62 נקודות ששיקף עלייה של 1.1%במדד המעו"ף בפתיחת המסחר. מיד לאחר שנקבע המדד הקובע לפקיעה, כמתבקש בימי פקיעה, החלה האטה בכמות העסקות המבוצעות בבורסה.

בשעה זו עולה מדד המעו"ף ב-1.33% לרמה של 422.82 נקודות. מדד ת"א 100 עולה 1.27% לרמה של 412 נקודות ומדד התל-טק עולה ב-1.6%. מחזור המסחר מסתכם ב-430 מיליון שקל - נמוך לימי פקיעה.

דוד לוי, מנהל ההשקעות של תמיר פישמן, סבור כי המגמה החיובית של השוק בימים האחרונים צפויה להימשך גם במשך היום. להערכתו, כאשר הציפיות הן לירידות בשוק וכנגד אותן ציפיות השוק מגיב בעליות שערים, הרי שזה אחד הסימנים ליכולת של השוק המקומי לבצע מהלך של עליות. לוי מסייג זאת ואומר, כי עד שלא יתקבלו סימנים כלכליים מובהקים שיעידו על היציאה מהמיתון לא יוכל השוק לבצע מהלך משמעותי כלפי מעלה.

מניית מגי'ק עולה ב-10% לאחר שהיום פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי החברה עתידה לסיים את הרבעון השני כשהיא מאוזנת, בניגוד להערכות האנליסטים שצפו הפסד של 5 סנט למניה.

מניית לאומי עולה בשיעור של 0.6% ומרכזת מחזור של 22.5 מיליון שקל. בתשקיף שפירסם הבנק נכתב כי לבנק ישנה חשיפה גדולה לתחום ההיי-טק בהיקף של 200 מיליון דולר. לפי הנתונים, כ-111 מיליון דולר הוענקו כאשראי לגורמים בענף ההיי-טק ו-90 מיליון דולר הושקעו בחברות וקרנות. מנגד, ציין אתמול הנשיא המיועד של דויטשה בנק, בפגישתו עם שר האוצר, סילבן שלום, כי הבנק יבחן את השתתפותו בהפרטת בנק לאומי, מה שעשוי להשפיע על המניה בכיוון ההפוך.

מניית טבע רושמת עליות של 3% ומרכזת את המחזור הגבוה ביותר - 42 מיליון שקל. המניה מגיבה להודעת החברה כי היא מתכוונת להשקיע 15 מיליון דולר במניות חברת IMPAX האמריקאית ו-22 מיליון דולר ב-12 תרופות גנריות של החברה האמריקאית.

מניית כלל ביטוח המשיכה את מגמת העליות שלה מאתמול בתחילת המסחר, אולם כעת היא גורעת מערכה כ-0.3%. אתמול קיבלה המניה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות אילנות בטוחה, שהציב לה מחיר יעד של 71 שקל, הגבוה ממחיר השוק ב-12%.

מניות קבוצת אי.די.בי ממשיכות את המגמה החיובית שאפיינה אותן אתמול, אם כי בשיעורים מתונים יותר: מניית אי.די.בי פיתוח עולה ב-1.3%, אי.די.בי אחזקות מוסיפה עוד כ-1.7% לערכה, מניית כלל תעשיות רושמת עליות של 4%, ומניית דסק"ש עולה ב-2.8%.

מניית בזק מרכזת את המחזור השני הגבוה בבורסה - 41 מיליון שקל - ועולה ב-1.8%.

מניית אמנת עולה ב-21% לאחר שהחברה הודיעה כי תבצע רכישה עצמית של מניותיה בסכום של עד מיליון דולר. בעלי השליטה בחברה הודיעו אף הם כי בכוונתם לרכוש ממניות החברה בסכום שלא יעלה על 200 אלף דולר על כל השקעה של מיליון דולר של החברה.

מניית חברת רובוגרופ עולה בשיעור של 7.2%, לאחר שהחברה הודיעה כי חברה בת שלה קיבלה הזמנות שיניבו לחברה הבת רווח לפני מס בשיעור של כ-1.4 מיליון דולר בשנת 2001 וכ-2 מיליון דולר בשנת 2002.

מניית תעוזה יורדת ב-6.65% לאחר שאתמול בוצעו במניה עסקות בשווי של 38 מיליון שקל. מתוך סכום זה רכשה אתמול תעוזה ניהול ופיתוח, שהיא חברת הניהול של הקרן, מניות בשווי כולל של 9.4 מיליון שקל ובמחיר של 3.05 שקלים למניה הגבוה ב-כ-10% ממחיר המניה. בקרב המניות הדואליות נרשמת מגמה חיובית: מניית כור עולה ב-2.5%, מניית נייס עולה ב-6.1% ומניית אלביט מערכות עולה ב-1.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully