וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפצצה של ליאון רקנאטי: ינסה לגבש גרעין שליטה באי.די.בי עם קרדן ומשפחת קרסו בהיקף השקעה של 150-200 מ' ד'

שלומי גולובינסקי

28.6.2001 / 16:12

קרדן השקעות תרכוש את מניותיו של אודי רקנאטי; יוסף גרינפלד ימונה למשנה ליו"ר אי.די.בי ליאון רקנאטי

אחרי אינספור ניחושים והערכות לגבי העתיד להתרחש בקבוצת אי.די.בי לאחר פרישתו של אודי רקנאטי, חושף היום בן דודו ליאון את הקלפים - אי.די.בי אחזקות שיגרה עתה לבורסה את ההודעה הבאה: "יו"ר הדירקטוריון של החברה מר ליאון רקנאטי מסר כי הוא עוסק בגיבוש קבוצה בראשותו ובהשתתפות חברת קרדן השקעות ובני משפחת קרסו, בכוונה לרכוש את גרעין השליטה בחברה. תנאי העסקה המתגבשת טרם סוכמו".

למעשה מדובר בגיבוש גרעין שליטה חדש באי.די.בי שיורכב משלושה גופים. ליאון רקנאטי, בני משפחת קרסו וקבוצת קרדן שיחזיקו במשותף בקבוצת אי.די.בי. מדובר בהשקעה של כ-150-200 מיליון דולר לקבוצת קרדן. לאחר ההשקעה ימשיך ליאון רקנאטי לכהן כיו"ר אי.די.בי ויוסף גרינפלד ימונה למשנה ליו"ר. השלמת העסקה צפויה להתבצע תוך 3-4 חודשים.

קרדן תממן את הרכישה, חלקה בהון עצמי וחלקה באשראי. בכל מקרה, היא תשמיך לתפקד כקבוצת השקעות עצמאית ושיתופי פעולה עם אי.די.בי ייבדקו בהמשך. הקשר בין קבוצת אי.די.בי לקרדן נוצר כתוצאה מהשקעה משותפת שביצעו השתיים בנדל"ן מניב במזרח אירופה. מדובר בשותפות בחברת GTC אינטרנשיונל בה שותפות בין היתר אזורים מקבוצת אי.די.בי וקרדן נדל"ן.

קבוצת קרדן נשלטת על ידי היהלומנים אבי שנור ויוסף גרינפלד, והיא נסחרת לפי שווי של 544 מיליון שקל. לקרדן פעילות ענפה כמעט בכל תחומי הפעילות במשק, באמצעות שורה ארוכה של חברות בנות, רובן ציבוריות, בין היתר יבואנית הרכב UMI, קרדן נדל"ן, קרדן טכנולוגיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully