וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיין ראושר ווסלס: קשרי צ'ק פוינט ונוקיה התחזקו בעקבות ההודעה המשותפת

נטע יעקבי

29.6.2001 / 0:33

מוצרי צ'ק פוינט הותקנו בפלטפורמה החדשה של נוקיה; מותירים המלצת "קנייה חזקה" לצ'ק פוינט; קובעים כי החששות, לפיהם מאבדת החברה נתח שוק, אינם מוצדקים

בבנק ההשקעות דיין ראושר ווסלס מותירים על כנה המלצת "קנייה חזקה" למניית צ'ק פוינט ונוקבים במחיר יעד של 135 דולר ל-12 החודשים הקרובים, כאשר הסיבה לדו"ח היא ההודעה המשותפת לחברה ולנוקיה (סימול NOK) לפיה יותקנו מוצרי צ'ק פוינט בפלטפורמת ה-IP740 החדשה של נוקיה. הפלטפורמה החדשה, שייחודה הוא בקצבים הגבוהים בהם היא פועלת, מיועדת עבור חברות גדולות שנתקלות בעומסי תעבורה כבדים.

האנליסטים סטפן זיגמונד וויקראם קאורה החליטו לעשות סדר בערבוביית החששות האופפת את מניית צ'ק פוינט, לפיה החברה מאבדת נתח שוק לטובת המתחרות, והם קובעים כי אין מקום לחששות מסוג זה. בהתייחסות לפלח השוק של החברות הגדולות, הם טוענים כי אם מישהו מאבד נתח שוק, הרי שזוהי לא צ'ק פוינט. למעשה, עד לחתימת ההסכם אתמול עם נוקיה לא היה לצ'ק פוינט כל חלק בפלח שוק זה, ולכן בוודאי שלא יכלה לאבד אותו.

בנוסף, על פי נתוני IDC (חברת מחקר וסטטיסטיקות) עליהם מסתמכים האנליסטים, מאבדת נתח השוק הגדולה בתחום זה היא דווקא סיסקו , כאשר נוקיה מצליחה להגדיל את נתח השוק שלה על חשבונה. נוקיה החזיקה ב-22% מהשוק בשנת 2000, לעומת 7% בשנת 1998. הגדלת נתח השוק של נוקיה פועלת כמובן לטובת צ'ק פוינט, אשר מוצריה משווקים עכשיו ביחידה אחת עם מוצרי נוקיה בתחום זה.

בהתייחסם לשווקים בהם פועלת החברה כיום - שוק ה-VPN והפיירוול - מציינים האנליסטים כי שיחות שניהלו עם ספקים במהלך הרבעון הובילו אותם למסקנה כי אין שום שינוי בנתח השוק של צ'ק פוינט או של נוקיה. הם מוסיפים כי ישנן אינדיקציות לכך שמתחרתה של צ'ק פוינט, NetScreen, הצליחה אמנם להגדיל את נתח השוק שלה, אבל על חשבון סיסקו.

הפיתוח המשותף של צ'ק פוינט ונוקיה הוא הראשון היוצא לשוק שבו באה לידי ביטוי אסטרטגיית ה"Secure by Check Point? החדשה, לפיה הלקוח הסופי מקבל מוצר אשר כבר מותקנת בו תוכנת האבטחה של צ'ק פוינט. להערכת האנליסטים, אסטרטגיה זו תקבל דחיפה כאשר לקוחות נוספים של החברה, כגון קרוסבים (CrossBeam) ורפיד סטרים (Rapid Stream), יחלו בשיווק המוצרים ברבעון השלישי והרביעי. לקוחות נוספים של החברה אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח ואשר גם אצלם ייעשה שימוש באסטרטגיה החדשה הם קומפאק (CPQ), חברת IBM ונורטל .

בבנק ההשקעות סבורים כי החברה ממוצבת היטב בתנאים הכלכליים הקשים, וכי היא הופכת לספקית האבטחה הטובה מסוגה לטווח הארוך. כמו כן, ההודעה על המוצר הנוסף המשותף לה ולנוקיה רק מדגישה זאת, ובהזדמנות זו מפריכה את השמועות בנוגע לערעור היחסים בין שתי החברות.

תחזית בנק ההשקעות צופה הכנסות של 638.7 מיליון דולר ורווח למניה של 1.35 דולרים בשנת 2001. מחיר היעד שניתן מבוסס על צמיחת הרווח למניה ב-40%. מניית צ'ק פוינט, הנסחרת בנאסד"ק, סיימה את יום המסחר בירידה של 5.8% למחיר של 49.7 דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully