וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעת חוק: השכר המירבי בשירות הציבורי יוגבל לפי 5 מהשכר הממוצע במשק

צבי זרחיה

14.11.2005 / 19:26

מנהל ישתכר עד 40 אלף שקל, עובד עד 22 אלף שקל; נראה כי ההצעה תעלה לקריאה ראשונה עוד בכנסת זוהשכר המירבי בשירות הציבורי יוגבל יגיע עד ל-פי 5 פעמים מהשכר הממוצע במשק כ-40 אלף שקל ברוטו בחודש. כך עולה מ-8 הצעות חוק פרטיות להגבלת השכר בשירות הציבורי, שאושרו היום על ידי ועדת הכספים. האישור, שניתן בניגוד לעמדתו של שר המשפטים, יאפשר להעלות את ההצעות שאושרו להצבעה בקריאה ראשונה במליאה.בכנסת מבקשים להעלות את ההצעות להצבעה בקריאה הראשונה בקרוב, בטרם תתפזר לבחירות. הסיבה לכך, היא שאישורה של הצעת חוק בקריאה ראשונה גורם לכך שהכנסת הבאה תוכל להמשיך ולדון בה לאחר שקיבלה החלטה על כך. עם זאת, הצעות חוק שמתקבלות במליאה בקריאה הטרומית בלבד אינן מועברות לדיון בכנסת שאחריה.הצעות החוק הוגשו על ידי הח"כים חיים אורון (מרצ), מלי פולישוק בלוך (שינוי), אורי אריאל (האיחוד הלאומי), אופיר פינס (עבודה) שהגיש את הצעתו כח"כ בטרם מונה לשר, אורית נוקד (עבודה) שהגישה את הצעתה בטרם מונתה לסגנית שר, שאול יהלום (מפד"ל), ניסן סלומיאנסקי (מפד"ל) ויעקב מרגי (ש"ס).הוועדה קבעה, כי יו"ר או מנהל בשירות הציבורי ישתכר עד 5 פעמים השכר הממוצע במשק, כאשר עובד ישתכר עד 3 פעמים השכר הממוצע, כ-22 אלף שקל ברוטו בחודש.לפי הצעת החוק שהוגשה על ידי יהלום, הרי שהגבלת תקרת השכר לא תחול על הכנסות בגין החזר הוצאות רכב, טלפון וכיו"ב. סלומיאנסקי הציע שוועדת חריגים מיוחדת תהיה רשאית לאשר חריגה בשכר לגבי מקרה מסוים, וכי הוראות החוק לא יחולו לגבי נושאי משרה בתפקיד מקצועי שאינו ניהולי בהתאם לקביעת שר האוצר. במסגרת רוב הצעות החוק מוצע עוד, כי שכרו של עובד בשירות הציבורי הנמצא בשליחות בחו"ל ייקבע לפי יוקר המחיה במדינה שבה הוא מכהן.בנושא הסנקציות שיוטלו בגין חריגה מהצעת החוק מציע פינס, כי מי שהתחייב להעניק שכר חורג דינו קנס בהיקף של 15 שקל או שנת מאסר. עוד מציע פינס, שהעובד שקיבל שכר חורג ישיב את ההפרש לקופת המדינה. סלומיאנסקי הציע, שמי שיעבור על הוראות הצעת החוק דינו מאסר של חצי שנה, וכי עובד שקיבל שכר חורג ישיב אותו בצירוף הפרשי הצמדה וריבית.הצעת החוק תחול על עובדי הציבור, עובדי חברות ממשלתיות, עובדים בגופים מבוקרים על ידי מבקר המדינה, בגופים נתמכים מתקציב המדינה ועוד.

5 פעמיםמהשכר הממוצע במשק כ 40,000 שקל ברוטו בחודש כך עולה מ 8 הצעות חוק פרטיות להגבלת השכר בשירות הציבורי, שאושרו אתמול (יום ב') על ידי ועדת הכספים. האישור, שניתן בניגוד לעמדתו של שר המשפטים, יאפשר להעלות את ההצעות הצעות אושרו להעלאתם להצבעה בקריאה ראשונה במליאה.הצעות החוק אושרו בניגוד לעמדתו של משרד המשפטים.יצויין כי בכנסת מבקשים להעלות את ההצעות להצבעה בקריאה הראשונה בקרוב, בטרם תתפזר לבחירות. שכן, הסיבה לכך היא שאישורה של הצעת חוק בקריאה ראשונה מביא גורם לכך שהכנסת הבאה יכולה להמשיך ולדון בה, לאחר שקיבלה החלטה על כך. עם זאת, הצעות חוק שמתקבלות במליאה בקריאה הטרומית בלבד אינן מועברות לדיון בכנסת שאחריה.הצעות החוק הוגשו על ידי הח"כים חיים אורון (מרצ), מלי פולישוק בלוך (שינוי), אורי אריאל (האיחוד הלאומי), אופיר פינס (עבודה) שהגיש את הצעתו כח"כ בטרם מונה כשר, אורית נוקד (עבודה) שהגישה את הצעתה בטרם מונתה כסגנית שר, שאול יהלום (מפד"ל), ניסן סלומיאנסקי (מפד"ל) ויעקב מרגי (ש"ס).הוועדה קבעה כי יו"ר או מנהל בשירות הציבורי ישתכר עד 5 פעמים השכר הממוצע במשק, כאשר עובד ישתכר עד 3 פעמים השכר הממוצע, כ 22,000 שקל ברוטו בחודש.לפי הצעת החוק שהוגשה על ידי יהלום, הרי שהגבלת תקרת השכר לא תחול על הכנסות בגין החזר הוצאות רכב, טלפון וכיו"ב. סלומיאנסקי הציע שוועדת חריגים מיוחדת תהיה רשאית לאשר חריגה בשכר לגבי מקרה מסויים וכי הוראות החוק לא יחולו לגבי נושאי משרה בתפקיד מקצועי שאינו ניהולי בהתאם לקביעת שר האוצר. במסגרת רוב הצעות החוק מוצע עוד כי שכרו של עובד בשירות הציבורי הנמצא בשליחות בחו"ל יקבע לפי יוקר המחיה במדינה שבה הוא מכהן.בנושא הסנקציות שיוטלו בגין חריגה מהצעת החוק מציע פינס כי מי שהתחייב להעניק שכר חורג דינו קנס בהיקף של 15,000 שקל או שנת מאסר. עוד מציע פינס שהעובד שקיבל שכר חורג ישיב את ההפרש לקופת המדינה. סלומיאנסקי הציע שמי שיעבור על הוראות הצעת החוק דינו מאסר של חצי שנה וכי עובד שקיבל שכר חורג ישיב אותו בצירוף הפרשי הצמדה וריבית.הצעת החוק תחול על עובדי הציבור, עובדי חברות ממשלתיות, עובדים בגופים מבוקרים על ידי מבקר המדינה ובגופים נתמכים מתקציב המדינה ועוד.

5 פעמיםמהשכר הממוצע במשק כ 40,000 שקל ברוטו בחודש כך עולה מ 8 הצעות חוק פרטיות להגבלת השכר בשירות הציבורי, שאושרו אתמול (יום ב') על ידי ועדת הכספים. האישור, שניתן בניגוד לעמדתו של שר המשפטים, יאפשר להעלות את ההצעות הצעות אושרו להעלאתם להצבעה בקריאה ראשונה במליאה.הצעות החוק אושרו בניגוד לעמדתו של משרד המשפטים.יצויין כי בכנסת מבקשים להעלות את ההצעות להצבעה בקריאה הראשונה בקרוב, בטרם תתפזר לבחירות. שכן, הסיבה לכך היא שאישורה של הצעת חוק בקריאה ראשונה מביא גורם לכך שהכנסת הבאה יכולה להמשיך ולדון בה, לאחר שקיבלה החלטה על כך. עם זאת, הצעות חוק שמתקבלות במליאה בקריאה הטרומית בלבד אינן מועברות לדיון בכנסת שאחריה.הצעות החוק הוגשו על ידי הח"כים חיים אורון (מרצ), מלי פולישוק בלוך (שינוי), אורי אריאל (האיחוד הלאומי), אופיר פינס (עבודה) שהגיש את הצעתו כח"כ בטרם מונה כשר, אורית נוקד (עבודה) שהגישה את הצעתה בטרם מונתה כסגנית שר, שאול יהלום (מפד"ל), ניסן סלומיאנסקי (מפד"ל) ויעקב מרגי (ש"ס).הוועדה קבעה כי יו"ר או מנהל בשירות הציבורי ישתכר עד 5 פעמים השכר הממוצע במשק, כאשר עובד ישתכר עד 3 פעמים השכר הממוצע, כ 22,000 שקל ברוטו בחודש.לפי הצעת החוק שהוגשה על ידי יהלום, הרי שהגבלת תקרת השכר לא תחול על הכנסות בגין החזר הוצאות רכב, טלפון וכיו"ב. סלומיאנסקי הציע שוועדת ח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully