וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: התנופה נמשכת - הנאסד"ק עולה ב-1.5%; טריון מזנקת ב-18.3%

רמי קפלן

29.6.2001 / 20:39

החברה תציג ברבעון השני הפסדים נמוכים מהמצופה; הורדת הריבית ממשיכה להשפיע על השוק לטובה יחד עם קבלת הערעור של מיקרוסופט; צ'ק פוינט עולה ב-2.6%

אחרי כמה דקות הססניות בפתיחה, החל יום המסחר האחרון של המחצית הראשונה של שנת 2001 להיכנס לתנופה חיובית, נישא על גל האופטימיות שהביאה איתה הורדת הריבית של הפדרל ריזרב, ב-0.25 נקודות האחוז, שלשום. מדד הנאסד"ק עולה כעת ב-1.5% ומדד הדאו ג'ונס מוסיף 0.7% לערכו.

בעליית השוק היום יש כדי להזכיר את תנועתו של מדד הנאסד"ק בעקבות מהלך קיצוץ הריבית הקודם, ב-15 במאי. גם אז התחיל המדד להגיב בעלייה חדה רק יום לאחר פרסום ההודעה - עלייה שנעצרה רק חמישה ימים מאוחר יותר לאחר שגמאה מרחק של 10%.

עם זאת, למי שקלחת הורדת הריבית השכיחה זאת ממנו, הזכירה היום יצרנית הרכיבים האופטיים אגיר (סימול AGRA), לשעבר יחידת המיקרואלקטרוניקה של לוסנט , שההאטה במגזר הטכנולוגיה עודנה נמשכת.

אגיר פירסמה היום אזהרת רווח והכנסות לרבעון הנוכחי, והודיעה כי תפטר 4,000 עובדים, המהווים רבע מכלל העובדים בחברה, כחלק ממהלך של ארגון מחדש. החברה, שפיטרה אך לפני חודשיים 2,000 עובדים, הודיעה כי תרשום גם הוצאה חד פעמית של 900 מיליון דולר.

מנגד, נראה שלאפקט מיקרוסופט יש השפעה חיובית על השוק גם היום. כידוע, החליט אתמול בית המשפט לערעורים לבטל את הפסיקה הקובעת כי ענק התוכנה יפוצל בעל כורחו לשתי חברות, בגין הפרה של חוקי ההגבלים העסקיים.

הסוחרים אוהבים את ההחלטה הזאת משום שהיא מסמלת את שינוי הגישה שהביא איתו ממשל בוש החדש. בוש, בעל התפישות הליברליות-קלאסיות, מעדיף לעודד "תחרות" על פני "הגבלים" - מה שמחזק את כוחן של החברות לחתור לרווח. בקרב הישראליות בולטת היום מניית טריון , שמזנקת כעת ב-18.3% למחיר של 4.4 דולרים, לאחר שפירסמה לפנות בוקר תחזית הפסדים משופרת לרבעון השני. החברה דיווחה כי ההפסד ברבעון השני ללא הוצאות חד פעמיות יסתכם בכ-30 מיליון דולר או 38-40 סנט למניה, ויהיה נמוך מתחזיות האנליסטים שצפו לה הפסד של 40-43 סנט. הכנסות החברה יעמדו בטווח של 62-65 מיליון דולר, גבוה במספר מיליונים מהתחזית הקודמת.

עם זאת, הודיעה טריון כי תבצע מחיקות בסדר גודל של 30-40 מיליון דולר ברבעון השני בשל מחיקת מלאים וביטולי הזמנות שקיבלה, בהמשך לגל המחיקות האסטרונומי שלה מהרבעון הקודם, בהיקף של כ-575 מיליון דולר.

ישראליות נוספות שבולטות הן מניית צ'ק פוינט , שעולה ב-2.6% למחיר של 50.9 דולר, ומניית מרקורי , שנסחרה בעלייה של 2.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully