וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלקטל מחפשת קונה ל-41 מפעלי ייצור הרכיבים שלה - המעסיקים כ-8,000 עובדים

עפרה שלו

29.6.2001 / 23:30

עם זאת, אמר מנכ"ל החברה, סרג' טשורוק, כי יצרנית ציוד הטלקום הצרפתית מתכוונת לשמור על מפעלי הייצור המתמחים בטכנולוגיות נדירות לשוק הטלקום

אלקטל סיפקה היום פרטים נוספים בתוכניתה למכור את רוב מפעלי הייצור שלה, אותה חשפה ביום רביעי. ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי יצרנית ציוד הטלקום הצרפתית מחפשת קונים ל-41 מפעלי ייצור הרכיבים שלה, בהם מועסקים כ-8,000 עובדים. ביום רביעי אמר מנכ"ל החברה, סרג' טשורוק בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" כי אלקטל מתכננת למכור מפעלים נוספים עד סוף 2002, ולחסל כמעט לגמרי את פעילות הייצור שלה.

לאלקטל היו בשנה שעברה 120 מפעלי ייצור. בראיון לעיתון, אמר טשורוק כי החברה מתכננת לקצץ את מספרם לפחות מ-12, כחלק מתוכנית ארגון מחדש. משמעות מכירה או סגירה של מפעלים, היא שרבים מתוך 110 אלף העובדים של אלקטל יפוטרו, או לפחות יעברו משורות החברה לשורות רוכשות המפעלים.

צעד זה של אלקטל, עולה בקנה אחד עם המגמה הרווחת כיום בקרב יצרניות ציוד טלקום, הפועלות להיפטר ממפעלי הייצור במטרה לקצץ בעלויות. השבוע הודיעה פיליפס כי היא מתכוונת להפסיק לפעול בתחום ייצור הטלפונים הסלולריים ישירות, ולהתמקד בתחומים אחרים, כמו רכיבים ושבבים למערכות תקשורת אלחוטית. חטיבת מכשירי הסלולר של פיליפס רשמה הפסדים מתמשכים לנוכח ההאטה בשוק. צעד דומה הוכרז השנה ע"י אריקסון, שהחליטה בעקבות הפסדים מתמשכים בחטיבת מכשירי הסלולר, להעביר את פעילות הייצור לקבלני משנה. נראה כי צעד זה עלה יפה, שכן החברה הודיעה בשבוע שעבר שחטיבת מכשירי הסלולר תחזור לרווחיות ברבעון הרביעי של השנה.

טשורוק אישר היום כי אלקטל נמצאת במגעים עם קונים פוטנציאליים לפעילות ה-e-Business שלה, לה כוח עבודה של כ-6,000 איש באירופה. חטיבת הסוללות סאפט, המעסיקה 5,000 עובדים, מוצעת גם היא למכירה. טשורוק הוסיף כי אלקטל עשויה למכור מפעלי ייצור נוספים שאינם בתחום הרכיבים.

עם זאת, הוסיף טשורוק, מתכוונת אלקטל לשמור על מפעלי הייצור המתמחים בטכנולוגיות נדירות הפונות לשוק הטלקום. טשורוק ציין את מפעלי הרכיבים האופטיים התת ימיים ואת מפעלי הרשתות האופטיות כפוטנציאליים לשמירה. "לא נעבור לאאוט-סורסינג מלא", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully