וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גנדן של נוחי דנקנר רוכשת את השליטה בנכסי אזורים ב-30 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

1.7.2001 / 9:28

גנדן תחזיק ב-45% ממניות נכסי אזורים, ואילו אזורים תחזיק ב-37%; בראש הדירקטוריון ימשיך כרגע לכהן איתן סורוקה

חברת הנדל"ן אזורים מקבוצת אי.די.בי חתמה אמש על ההסכם למכירת השליטה בחברה הבת, נכסי אזורים, לידי קבוצת גנדן בראשות נוחי דנקנר. גנדן החזיקה ערב חתימת העסקה ב-20.6% ממניות נכסי אזורים - אותם רכשה בבורסה.

העסקה שנחתמה אמש כוללת מספר שינויים לעומת העסקה עליה דווחו החברות באמצע חודש מארס. על פי ההסכם החדש, תמכור אזורים, המחזיקה כיום ב-61% מנכסי אזורים, לגנדן 24% ממניות החברה בתמורה ל-30 מיליון דולר, באופן שלאחר הרכישה תחזיק גנדן ב-45.5% מנכסי אזורים ואזורים תחזיק ב-37%. עסקה זאת מבוצעת לפי שווי חברה של 125 מיליון דולר. שווי זה גבוה ב-50% ממחירן של מניות נכסי אזורים בבורסה, ואף משקף פרמיה על ההון העצמי של החברה.

בעסקה הקודמת, היתה אמורה גנדן לרכוש רק 20% ממניות נכסי אזורים, ולהשיג את השליטה באמצעות הנפקה פרטית שתגדיל את ההון של נכסי אזורים.

בנוסף, הוקצו לגנדן שני אופציות CALL לרכוש מאזורים, עד סוף ספטמבר 2004, את יתרת מניות אזורים בנכסי אזורים. האופציה הראשונה תקנה לגנדן זכות לרכוש מחצית מהחזקות אזורים בחברה, לפי שווי של 130 מיליון דולר, מתואם לחלוקת דיוודינדים. האופציה השניה תקנה לגנדן זכות לרכוש את המחצית השנייה של החזקות אזורים בנכסי אזורים, לפי שווי של 140 מיליון דולר. לאזורים ניתנו במקביל שני אופציות PUT לחייב את גנדן לרכוש ממנה את יתרת החזקותיה בנכסי אזורים בשני מנות שוות.

ואגב דיווינדים: ערב השלמת העסקה תחלק נכסי אזורים דיווינד של 100 מיליון שקל לבעלי המניות שלה, מזה 61 מיליון שקל לאזורים ו-20 מיליון שקל לקבוצת גנדן. גנדן השקיעה עד כה כ-48 מיליון דולר ברכישת השליטה בנכסי אזורים, לאחר שאת רכישת המניות הראשונה שלה בחברה ביצעה בהשקעה כוללת של 18 מיליון דולר.

במקביל לרכישת השליטה בנכסי אזורים, תשיג גנדן שליטה גם בדירקטוריון החברה, בראשו עומד כיום איתן סורוקה, מנכ"ל אזורים. גנדן תמנה 4 מתוך 9 הדירקטורים של נכסי אזורים, בעוד שלאזורים הזכות למנות 3 דירקטורים בלבד. על פי ההסכם, סורוקה ימשיך לכהן כיו"ר הדירקטוריון עד המוקדם מבין השניים: תחילת 2002, או עד מימוש האופציה של גנדן להגדיל את החזקותיה בנכסי אזורים על חשבון אזורים.

נכסי אזורים סימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 22.4 מיליון שקל ורווח נקי של 1.6 מיליון שקל. נכסי אזורים עוסקת בייזום ובפיתוח נדל"ן. שטח הנכסים ברוטו שבניהול החברה, עומד על 252 אלף מ"ר. בנוסף, נמצאות בידי החברה עתודות קרקע, בעיקר באזור המרכז. הפרויקטים הגדולים, בהם מעורבת נכסי אזורים נכון להיום, הם פרויקט פארק אזורים בפתח תקווה הכולל 4 בניינים המיועדים לחברות היי-טק, ופרויקט להקמת מגדל משרדים בסמוך לקניון אבנת, גם הוא בפתח תקווה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully