וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורמת רכשה שתי תחנות כוח גיאותרמיות בארה"ב תמורת כ-31 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

1.7.2001 / 10:45

במסגרת העסקות רכשה אורמת גם בעלות על שני אתרי פיתוח גיאותרמיים בארה"ב; צבר ההזמנות של אורמת - 620 מ' ד' לתקופה של 22 שנה

חברת אורמת , שבשליטת משפחת ברוניצקי וכלל תעשיות , השלימה רכישת שתי תחנות כוח גיאותרמיות להפקת חשמל במדינת נבאדה, ארה"ב בהשקעה של כ-31 מיליון דולר. במסגרת העסקה לרכישת התחנות רכשה אורמת בעלות על שני אתרי פיתוח גיאותרמיים נוספים במדינות אורגון וקליפורניה.

רכישת תחנות הכוח בארה"ב בוצעה כחלק ממדיניות החברה להרחבת ההשקעות בתחנות כוח בבעלות ישירה, בנוסף לפעולות ייזום, הקמה ותפעול פרויקטים של תחנות כוח. החברה מציינת כי משבר האנרגיה שפרץ לאחרונה בקליפורניה ועשוי להתפשט לאזורים נוספים בארה"ב, יצר הזדמנויות להשתלב במערכת ייצור החשמל בארה"ב בכמה מסלולים: רכישת תחנות כוח קיימות והשבחתן, רכישת חברות וחטיבות בעלות תחנות לייצור חשמל, ופיתוח עצמי של פרויקטים בעיקר בתחום הגיאותרמי.

היקף ההשקעה בתחנות בבעלות אורמת מסתכם כיום בכ-130 מיליון דולר והן צפויות להניב השנה הכנסות בהיקף של כ-53 מיליון דולר, לעומת כ-36 מיליון דולר בשנה הקודמת. מערך תחנות הכוח של החברה בבעלות עצמית מקיף, בנוסף לתחנות שנרכשו בארה"ב, גם תחנות בפיליפינים, קזחסטן, גואטמלה, קניה וניקרגואה.

השלמת רכישת תחנות הכוח בארה"ב נעשתה בשתי עסקות נפרדות על ידי חברת נבאדה אינק (בבעלות מלאה של אורמת): הושלמה רכישת תחנת הכוח Brady Power Partners מחברת Florida Power & Light Energy וקונצרן Tomen היפאני תמורת 20.5 מיליון דולר. תחנה זו, בעלת 20 מגווט הספק מותקן, ממוקמת במחוז צ'רצ'יל, שבמדינת נבאדה.

נרכשה חברה בעלת תחנת הכוח הגיאותרמית Desert Peak מחברה בקבוצת Mid Amercan תמורת כ-10.5 מיליון דולר. תחנת הכוח, הממוקמת אף היא במחוז צ'רצ'יל שבמדינת נבאדה, היא בעלת 10 מגווט הספק מותקן. האתר שנרכש הינו בעל פוטנציאל לפיתוח נוסף של תחנת כוח גיאותרמית בגודל של 30-35 מגווט.

שתי התחנות שנרכשו מספקות ביחד כ-15 מגווט נטו ומוכרות את החשמל שמיוצר על ידן, באמצעות חוזה חשמל משותף ארוך טווח (עד שנת 2022) לחברת Sierra Pacific Resources תמורת כ-9 מיליון דולר לשנה.

עסקת הרכישה של התחנה ב-Desert Peak כללה גם את הבעלות המלאה על שני אתרים לפיתוח גיאותרמיים נוספים. האחד Newberry, בעל פוטנציאל להקמת תחנה של 30-50 מגווט במדינת אורגון, והנוסף Truckhaven, בעל פוטנציאל להקמת תחנה של 25-50 מגווט, הממוקם במדינת קליפורניה.

כיום מחזיקה אורמת בצבר מכירות חשמל בהיקף של 620 מיליון דולר לאספקה במשך 22 השנים הקרובות, כולל הרכישה האחרונה.

אורמת פועלת בתחום האנרגיה והחשמל, ובכלל זה ייצור ואספקת מוצרים לתחנות כוח והשקעות בתחנות כוח ורשתות חשמל. בנוסף מחזיקה אורמת בכ-24% ממניות מנועי בית שמש וכן בעלת כ-18% במניות חברת אורעד , שנסחרת בפרנקפורט. אורמת סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם 69 מיליון שקל והפסד נקי של 13.5 מיליון שקל. מניות החברה נסחרות לפי שוי של 108 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully