וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דור כימיקלים חתמה על הסכם הבנות לרכישת השליטה בקבוצת MOPLEPAN האירופית בכ-58 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

1.7.2001 / 10:55

הקבוצה משווקת כ-15%-20% מצריכת השוק המערב אירופי של יריעות פוליפרופילן; מנכ"ל החברה: "זו העסקה החשובה ביותר שחתמה עליה החברה ב-30 שנות קיומה

לאחר משא ומתן שנמשך כשנה מודיעה דור כימיקלים הודיעה כי חתמה על הסכם הבנות עם לרכישת השליטה (80%) בקבוצת MOPLEPAN בתמורה ל-58 מיליון דולר. מופלפאן היא קבוצת חברות שבשליטת חברת BASELL האירופית, העוסקת בייצור יריעות פוליפרופילן בדומה לעיסוקה של מפעל דור פילם הממוקם ליד כרמיאל.

הקבוצה מעסיקה כ-550 עובדים ב-6 מפעלים הממוקמים באיטליה, בלגיה ואנגליה, ובעלת מחזור מכירות שנתי של כ-150 מיליון דולר. כושר הייצור של הקבוצה נאמד ב-120 אלף טון והיא משווקת כ-15%-20% מצריכת השוק המערב אירופי, מה שייתן לדור כימיקלים נוכחות משמעותית בשוק האירופי.

מיכאל ינובסקי, מנכ"ל דור כימיקלים, מסר כי "זו העסקה החשובה ביותר שביצעה דור כימיקלים ב-30 שנות קיומה, והעסקה תשפיע על השורה העליונה והתחתונה של החברה החל מהרבעון הרביעי של השנה". ינובסקי ציין כי העסקה עוד טעונה אישורי דירקטוריונים וכן חתימה סופית. ינובסקי סבור כי קיים סינרגיזם עם המוצרים של מופלפאן, שלהערכתו נהנים מייצור יעיל ומרשת שיווק הפרושה באופן רחב באירופה.

דור כימיקלים סיימה את הרבעון הראשון עם מחזור של 56.4 מיליון שקל, ששיקף גידול של 16% במחזור המכירות לעומת הרבעון המקביל. כ-38% מתוך המחזור משויך למפעל דור פילם, שהוא עצמו סיים את הרבעון עם הפסד של 1.1 מיליון שקל. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-366 אלף שקל בלבד, בשל הוצאות המימון הגבוהות של החברה שהסתכמו ב-3.5 מיליון שקל.

הפוליפרופילן הינו חומר הגלם העיקרי בייצור היריעות השקופות המשמשות לאריזות בתחום המזון, ודור כימיקלים הודיעה בעבר כי היא הקימה חברה בת בארה"ב לשיווק מוצרי הפילם בצפון אמריקה, שהתחילה את פעילותה בתחילת הרבעון השני של 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully