וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוועד הממונה: "ערעור גאון הוא חוליה נוספת ברצף נסיונותיו למנוע דיון משפטי בעניינו"

אמיר הלמר

1.7.2001 / 12:50

מבקש למחוק על הסף את הערעור המינהלי שהגיש גאון כנגד ההחלטה להגיש נגדו תביעה להשבת כספי האופציות שקיבל; מחר הדיון בערעור

מחר יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים דיון בערעור המינהלי שהגיש יו"ר מזכירות אגודת הקו-אופ לשעבר, בני גאון.

גאון הגיש לאחרונה ערעור מנהלי כנגד רשם האגודות השיתופיות, עו"ד אורי זליגמן, בה הוא דורש להורות על ביטול החלטתו לאפשר לוועד הממונה להגיש נגדו תביעה להשבת הרווחים שהפיק מהנפקת החברה הבת - הרבוע הכחול בוול סטריט. רווחי גאון מאותה הנפקה מוערכים בכ-2.4 מיליון דולר.

גאון טוען כי החלטת הרשם התקבלה שלא כדין, בחוסר סבירות או נימוק, וכל תפקידה לסכל את ההליך המעין שיפוטי בעניין דו"ח אינדיג, המתקיים בפניו.

ביום חמישי הגיש הועד הממונה בשם האגודה את תגובתו לערעור המינהלי וביקש כי ביהמ"ש ימחוק את הערעור על הסף.

לטענת הוועד מאז החל רשם האגודות, עו"ד אורי זליגמן לבקר את ענייניה של האגודה ולפקח עליהם נוקט המערער בכל דרך אפשרית כדי לסכל ולעכב כל מהלך שבו ניתן יהיה לברר את הפעולות שנעשו על-ידי המערער בעת שכיהן בתפקידים שונים באגודה והערעור הוא דוגמה אחת בלבד לכך.

לטענת הוועד, התנהגותו של גאון בפרשה, מוכיחה שהוא יעשה הכל כדי למנוע דיון משפטי בעניינו, כאשר הוא טוען מחד גיסא, כי הרשם לא יכול לקבל החלטה בבקשה לקבלת הוראות שהגיש הועד הממונה בטרם הסתיים ההליך בדו"ח החקירה של אינדיג ומאידך גיסא הוא נוקט מהלכים כדי למנוע מהרשם ליתן החלטה בדו"ח החוקר.

לטענת הוועד הממונה, הוא מוסמך להגיש תובענה כנגד המערער וזאת בלי צורך בקבלת אישור מהרשם לשם כך ופניית הוועד הממונה לרשם בבקשה לקבלת הוראות נבעה מהנוהג שאימץ לעצמו הועד הממונה לפנות לרשם בבקשה לקבלת הוראות במקרה של החלטות שאינן בגדר ניהולה השוטף של האגודה.

הוועד הממונה טוען בנוסף כי בנסיבות העניין אין למערער זכות ערעור על החלטת הרשם, שכן מדובר בהליך שבין הרשם לבין הוועד הממונה, שבמסגרתו מבקש הוועד הממונה אישור מהרשם לבצע פעולה שהיא ממילא בגדר סמכותו.

לפיכך טוען הוועד כי למערער אין זכות להביע דעה או להתערב בהליך זה שבין הרשם לוועד הממונה, ועל אחת כמה וכמה, שאין לו מעמד או זכות לערער או לסכל החלטה שנתקבלה על ידי הרשם כלפי הוועד הממונה.

עוד טוען הוועד הממונה, כי בית המשפט לעניינים מינהליים דן בעניינים מינהליים ובגופים או רשויות מנהליות. לפיכך, בית המשפט לא יכול לידון ולהוציא צווים כנגד אגודה שיתופית שהינה תאגיד פרטי או כנגד המנהלים שלה - הוועד הממונה.

בנוסף טוען הוועד הממונה, כי לאחר שלמד את הנתונים הרלוונטיים ועיין בדו"ח אינדיג ואף נתן תגובתו בעניין, החליט כי משקלם המצטבר של הממצאים מצדיק הגשת תובענה כנגד המערער, וכי אין סיבה להמתין לפרסום החלטת הרשם בעניין דו"ח אינדיג.

לעניין טענתו של גאון כנגד אי שיתופו בהליך הבקשה לקבלת הוראות, שהגיש הוועד הממונה לרשם, בנוגע להחלטה להגיש נגדו תביעה. טוען הוועד הממונה כי מדובר בהליך המתקיים בין הרשם לוועד הממונה המשמש מעין "פקיד בית המשפט" ואין חובה לצרף לו צדדים נוספים ולצד נפגע ממנה אין זכות ערעור על ההחלטה.

"למערער 'יהיה יומו בבית המשפט' במסגרת התביעה שתוגש נגדו על ידי האגודה. שם יהיה רשאי להתגונן כנגד התביעה ולטעון כל טענה שתסיר ממנו אחריות", קובע הוועד הממונה בתגובתו, ומבקש מבית משפט שלא לאפשר לגאון לנצל לרעה כל שביב של הליך פרוצדורלי כדי לסכל את או להשהות את ההליכים המשפטיים נגדו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully