וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן טכנולוגיות מכרה את פעילויות ה-B2B של החברה הבת, GED, לאגרו מרשה הצרפתית בעסקת מניות

אילן מוסנאים

1.7.2001 / 12:00

קרדן ושותפותיה ב-GED יקבלו 30% ממניות החברה הצרפתית, שהשלימה בסוף 2000 גיוס לפי שווי של 40 מיליון דולר; מכרה את אתרי המסחר האלקטרוני בתחום הבקר, הדגים והפרחים

בימים אלו של משבר בשוקי ההון והטכנולוגיה מפתיעה היום קרדן טכנולוגיות , מקבוצת קרדן השקעות , עם הודעה על מכירת פעילויות ה-B2B של החברה הבת Global e-nvestment development) GED), לחברת אגרו מרשה (Agro Marches) הצרפתית.

GED, שקרדן מחזיקה ב-87.5% ממניותיה, תעביר לאגרו מרשה את אחזקותיה (50%) ב-3 חברות שעסקו בהפעלת אתרי מסחר אלקטרוני בתחום הבקר, הדגים והפרחים, ותקבל בתמורה 19% ממניות החברה הצרפתית. החברות בהן השקיעה קרן טכנולוגיות עד היום כ-3 מיליון דולר הן: Flowerweb.com, FishCommerce.com ו-WebCattle.com.

חברת הייעוץ הבינלאומית Delloite & Touche, שהחזיקה ב-12.5% ממניות GED, ויתר השותפות האירופיות של GED במיזמים השונים, יקבלו יחד 11% ממניות אגרו מרשה.

אגרו מרשה, שהוקמה על ידי איש העסקים הצרפתי ז'אן ז'ק מנילו, פועלת באירופה ועוסקת בהספקת שירותי מידע וקישור לתחום המוצרים החקלאיים הטריים (דגים, בקר, פרחים, ירקות ופירות), לרבות שירותי מחשוב מרחוק מבוססי שרת מרכזי וציוד קצה.

מנכ"ל קרדן טכנולוגיות, יעקב נס אל, אמר ל-TheMarker.com כי החברה הצרפתית, שהשלימה לפני כשנה גיוס הון של 15 מיליון דולר לפי שווי של 40 מיליון דולר, מעסיקה היום כ-70 איש ומחזיקה משרדים באנגליה, ספרד, הולנד, מרוקו,טוניס וצרפת.

לחברה כ-200 לקוחות ברחבי אירופה והיא פועלת, בשיטות של מסחר מסורתי, בעיקר בתחומי הדיג והבקר. נס אל הסביר כי לחברה מערכות לווייניות שמלוות את הספינות שיוצאות לדוג, ומספקות את נתוני התפישה שלהן בעודן בלב ים, כך שהן יכולות לבצע את המסחר לפני הגיען לחוף. נס אל ציין כי המערכות של החברה מותקנות ב-23 מתוך 45 נמלי הדיג בצרפת, וכן היא מחזיקה בנתח משמעותי בקונצרן סיקמוב שמחזיק בכשליש משוק הבקר הצרפתי.

נס אל ציין כי הפעילויות שנמכרו יספקו לאגרו מרשה יהוו את פלטפורמת המסחר האלקטרוני שלה, ויסייעו לה לקצר טווחים בזמן השגת הטכנולוגיה. נס אל הדגיש כי העסקה בה הצליחה קרדן להביא את GED לרמת הבשלה וחבירה אל גוף אירופי מוביל, הינה מעניינת בעיקר על רקע החולשה בענף האינטרנט העולמי.

ז'אן ז'ק מנילו, מנכ"ל Agro Marches, מסר: "זיהינו בקבוצת מיזמי הסחר האלקטרוני החקלאיים של GED ערכים מוספים משמעותיים לקבוצה, אשר תאמו בדיוק את אסטרטגיית ההתרחבות שלנו הן מבחינת הפעילות העסקית והן מבחינת התזמון. האגד מיזמי ה-e-Agro של GED נהנה מסינרגיה רבה ומשותפים חזקים בעלי ניסיון וידע, אשר יאפשר ל-Agro Marches התפשטות מהירה לשווקים החקלאיים בצפון אירופה, לשכלול אפשרויות הסחר האלקטרוני לכל אורך שרשרת האספקה החקלאית ולהמשך הובלת השוק של הקבוצה בשנים הבאות".

סמנכ"ל הכספים של החברה, אייל כהן, ציין כי ההשקעה באגרו תהיה על בסיס עלות, וקרדן טכנולוגיות לא תאחד את תוצאותיה בדו"חות הכספיים שלה. בהמשך, אם תגיע אגרו לידי אקסיט, החברה תרשום רווח הון בגין ההשקעה.

נס אל וכהן ציינו כי קרדן טכנולוגיות תמשיך לבצע, באמצעות GED, השקעות בחברות טכנולוגיה בחו"ל.

קרדן טכנולוגיות, הנסחרת לפי שווי של כ-140 מיליון שקל, סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 2.7 מיליון שקל והפסד של 5.1 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully