וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שותפות רציו ושדות נפט מתכננות להשתתף בקידוח באזור ים המלח בעלות של 1.2 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

1.7.2001 / 12:44

ל-TheMarker.com נודע, כי מדובר בקידוח המאורגן בידי אפרים אהרוני ויוכי מור, שלהם זכויות לקידוח גז בשדה הגז זוהר המפיק כיום גז לעיר ערד

אסיפת בעלי המניות של שותפות חיפושי הנפט והגז רציו , ושל שותפות שדות נפט , יתכנסו בקרוב בכדי לאשר לשותפויות להיכנס לקידוח שאמור להתבצע בקרוב באזור ים המלח, הידוע כרישיון זוהר. כך נודע ל-TheMarker.com.

כיום מוחזק הרישיון באופן בלעדי בידי שני אנשי עסקים, אפרים אהרוני, מבכירי הגיאולוגים בישראל, ויוכי מור, לשעבר בכיר במשרד התעשייה והמסחר. השניים קיבלו רישיון לקידוח בשדה הגז זוהר, שעד היום מפיק גז בכמויות מסחריות. בין היתר, משמש הגז שמופק בשדה זוהר למפעלי פריקלאס (מקבוצת כי"ל ) ולעיר ערד.

השניים מתכננים לבצע קידוח לעומק של קילומטר, ובעלות משוערת של כ-1.2 מיליון דולר. החידוש בקידוח שמתכננים אהרוני ומור הוא בעובדה שהם למעשה מממנים אותו מכיסם הפרטי ולא משותפויות נפט ציבוריות. בכדי לממן את הקידוח התקשרו אהרוני ומור גם עם קבוצת משקיעים מארה"ב.

השניים הציעו גם לשותפויות רציו ושדות להיכנס להשקעה בקידוח, כל אחד בהיקף של 10%, כך שעלות הקידוח לכל שותפות תהיה כ-120 אלף דולר, שהם כחצי מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully