וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דור ברגר: עמית ברגר רכש את החזקות מנורה גאון בחברה בתמורה ל-7.6 מ' ש'; מחיר העסקה נמוך ב-20% משוויה בשוק

אלי דניאל

1.7.2001 / 15:27

מנכ"ל מנורה גאון בית השקעות: "המחיר בבורסה לא משקף את שווי החברה"; בעקבות העסקה יחזיק ברגר בכ-57.7% ממניות החברה

עמית ברגר, בעל השליטה בחברת דור ברגר ניהול תיקי השקעות , רכש בסוף השבוע האחרון את החזקות בית ההשקעות מנורה גאון בחברה בתמורה ל-7.6 מיליון שקל. מנורה גאון החזיקה בכ-24.4% ממניות החברה, כך שהעסקה בוצעה לפי מחיר של 3.51 שקלים למניה - נמוך בכ-20% ממחיר השוק של המניה. מנורה גאון רכשה את החזקותיה בחברה לפני כ-3 שנים.

בעקבות עסקה זו יחזיק עמית ברגר בכ-57.7% ממניות החברה, חברת הוד-יובלים אחזקות תחזיק ב-15% ממניות החברה ומיכאל שטראוס ורעיה בן דרור יחזיקו יחדיו בכ-8.4% ממניות החברה.

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה גאון בית השקעות, מסר ל-TheMarker.com כי "ההשקעה של מנורה גאון בדור ברגר, השקעה שבוצעה לפני כ-3 שנים, היתה מההשקעות המוצלחות של בית ההשקעות. אולם, אנו צופים כי השנים הקרובות עומדות להיות שנים לא קלות לשוק ההון, ולכן הוחלט לצמצם את החשיפה לשוק זה ולחפש אפיקי השקעה אחרים".

באשר למחיר בו בוצעה העסקה אמר בן אסאייג כי "המחיר בבורסה לא משקף את שווי החברה. אנחנו רצינו למכור את החזקותינו במחיר שיהיה גבוה מההון העצמי של החברה, וכאשר עמית ברגר, מנכ"ל החברה, עימו היה לנו הסכם הצבעה, הציע מחיר שכזה - החלטנו למכור". בן אסאייג הוסיף כי "אנו מלאי הערכה לחברה ולעמית ברגר, ומאחלים המשך הצלחה לחברה ולמנהליה". יצוין כי ביצוע העסקה כפוף לקבלת אישור דירקטוריון מנורה גאון.

עיון בתוצאותיה הכספיות של החברה יכול להסביר חלק מדבריו של בן אסאייג. על רקע המשבר המתמשך בשוק ההון הישראלי וצניחת שעריהן של מניות הטכנולוגיה הצטמקו הכנסותיה של דור ברגר ברבעון הראשון של 2001 בכ-63% בהשוואה להכנסותיה ברבעון המקביל והסתכמו בכ-6.3 מיליון שקל. בשורה התחתונה הפסידה החברה ברבעון הראשון כמיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully