וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלוף שלושת הזכיינים: דן שילון עוזב את חברת החדשות לתוכנית בוקר בטלעד

רוני קורן-דינר

1.7.2001 / 15:32

"היה לכולם ברור מההתחלה שזה לא הולך, זו היתה טעות לבחור בו", אומר בכיר בחברת החדשות; טרם נמצא מחליף

דן שילון, מגיש התוכנית "אולפן שישי" בחברת החדשות של ערוץ 2, יעזוב את תפקידו במחצית חודש יולי. שילון יחל להגיש בספטמבר-אוקטובר תוכנית שבועית בטלעד, המיועדת לשידור בשבתות בבוקר. התוכנית תעסוק בסיכום אירועי השבוע, תוך דיון באופן עם מומחים ופוליטיקאים.

"היה לכולם ברור מההתחלה שזה לא הולך, זו היתה טעות לבחור בו", התייחס היום בכיר בחברת החדשות לעזיבתו של שילון. "'יומן' בערוץ 1 גבר על 'אולפן שישי' באופן קבוע, בממוצע של 2%-3%. התפתח דפוס כמעט קבוע של נטישת עוד ועוד צופים מרבעון לרבעון, בלי קשר לפרסומות, כי הרי הפרסומות היו שם תמיד. ולמרות כל הנסיבות המקילות של הירידה הכללית ברייטינג והבעיות במדידה של הוועדה למדרוג - אי אפשר היה להשלים עם זה לאורך זמן".

לדברי אותו בכיר, האווירה במערכת התוכנית הייתה עכורה עוד לפני כניסתו של שילון, לאור חילופים תכופים בין עורכי התוכנית וחוסר כימיה בסיסי בין המגישים הקודמים, אושרת קוטלר ועמנואל רוזן. עם כניסת שילון עזב את התוכנית העורך רינו צרור, ועבר לקבוצת שידורי עדן, שהתמודדה במכרז הערוץ השלישי.

"התוכנית הידרדרה מדחי אל דחי", מוסיף הבכיר. "האווירה בין שילון לרוזן היתה מכוסחת, שילון לא ידע לתת לעמנואל את המקום הראוי, וגם העריכה היתה לא טובה. שילון לא הצליח להתגבר על חיבתו למונולוגים ארוכים, בסגנון נאומים לאומה".

בחברת החדשות מתכננים לנצל את העזיבה של שילון לרענון כללי בתוכנית. כיוון שגם העורכת הנוכחית, ענת סרגוסטי, עוזבת את החברה לטובת חופשת לימודים בארה"ב, עתה מחפשים בחברה עורך/כת ומגיש/ה חדשים. בעבר התקיימו מגעים ראשוניים עם אילנה דיין, אולם ככל הנראה דיין החליטה שלא להיענות בשלב זה. בחברת החדשות סירבו להתייחס בנושא המחליף הפוטנציאלי או לנסיבות העזיבה.

דן שילון החל להגיש את "בשידור חי" בתקופת ערוץ 2 הנסיוני, ומאוחר יותר עבר עם התוכנית לזכיינית רשת. התוכנית רצה במשך שמונה שנים, והיתה לתוכנית האירוח הוותיקה, האהודה והמושמצת ביותר גם יחד בטלוויזיה הישראלית. כששילון החליט לפרוש, ב-1999 הוא קיבל את הצעתה של שידורי קשת לתוכנית אקטואליה בת חצי שעה, פעמיים בשבוע. התוכנית שרדה כחודשיים בלבד. בתיווכו של מנכ"ל קשת, אורי שנער, נחתם החוזה בין שילון לחברת החדשות בסתיו האחרון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully