וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה של 58% ברווחי תאגיד אבנר ברבעון הראשון

הארץ

1.7.2001 / 22:45

הרווח מעסקי ביטוח הסתכם בכ-52 מ' ש' ברבעון הראשון לעומת כ-17 מ' ש' ברבעון המקביל; שר האוצר שלום מתכוון למנות את מיכאל רצון ליו"ר התאגיד

מאת שלומי שפר

תאגיד הביטוח אבנר סיים את הרבעון הראשון של 2001 ברווח נקי של 20.6 מיליון שקל - עלייה של 58% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

מהדו"ח שפורסם היום (ראשון) עולה, כי הרווח מעסקי ביטוח הסתכם בכ-52 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, לעומת כ-17 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מפרמיות הגיעו ברבעון לכ-306 מיליון שקל - ירידה של כ-33% לעומת הרבעון הראשון של 2000.

הירידה נובעת מכך שמה-1 בינואר 2001 הופחת חלקו בסיכון של אבנר ל-30% בלבד. ההפסד מהשקעות הסתכם בכ-15 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2001, לעומת רווח של כ-7 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2000.

לדברי מנכ"ל התאגיד, אהרון מרקוביץ', ההפסד נובע מהשקעה במניות בלבד ואילו שאר הכספים מושקעים באפיקים סולידיים. לדבריו, התאגיד הציג תשואה ריאלית של 3.1% על סך ההשקעות שלו ברבעון החולף, לעומת 1.8% ברבעון המקביל אשתקד.

סך ההתחיבויות הביטוחיות של אבנר, המורכבות מתביעות תלויות ועתודות לסיכונים שעדיין לא חלפו, הסתכמו ב-7.1 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה - ירידה של כ-3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. סך המאזן עומד על 7.57 מיליארד שקל - ירידה של 1.4%.

שלום מתכוון למנות את מיכאל רצון ליו"ר תאגיד אבנר

מיכאל רצון הוא מועמדו של שר האוצר, סילבן שלום, לתפקיד יו"ר דירקטוריון תאגיד הביטוח אבנר. ההחלטה התקבלה בהפתעה במשרד האוצר ובענף הביטוח. באחרונה הקפיא שלום רשימת דירקטורים חדשים לתאגיד אבנר שגיבשה המפקחת על הפיקוח, ציפי סמט, בה המליצה למנות את יהודה ברמן ליו"ר.

רצון, לשעבר ח"כ מטעם הליכוד בכנסת ה-13, היה בעבר בעל סוכנות ביטוח, ואולם זה כ-10 שנים הוא אינו עוסק בתחום. כיום הוא איש עסקים פרטי ויזם של פרויקט בתחום פינוי בינוי. רצון סבור, כי יש לו את הניסיון וההשכלה הדרושים כדי לכהן בתפקיד יו"ר אבנר. למרות שהוא חבר תנועת הליכוד, הוא אינו רואה במהלך מינוי פוליטי.

לפני כשבועיים הודיעו חברי דירקטוריון אבנר על התפטרות קולקטיבית, שתיכנס לתוקף בסוף החודש, במחאה על כך ששר האוצר עדיין לא מינה דירקטוריון חדש.

הדירקטוריון החדש היה אמור להתחיל לתפקד בתחילת אפריל. בדירקטוריון החדש אמורים לכהן שישה חברים מטעם משרד האוצר וארבעה מטעם חברות הביטוח. באחרונה הודיע מנכ"ל כלל ביטוח, אביגדור קפלן כי כבר הוחלט מי יהיו ארבעת נציגי חברות הביטוח וכי החברות ממתינות לפרסום שמות הדירקטורים מטעם המדינה.

תאגיד אבנר ימשיך לתפקד עד 2003 ואז תועבר האחריות הביטוחית המלאה לחברות הביטוח. אבנר מנוהל על ידי המנכ"ל, אהרון מרקוביץ', ועל ידי חשב מלווה מטעם הפיקוח על הביטוח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully