וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עכשיו זה רשמי: חברת אתרי השרון מקבוצת תשובה רכשה את הבעלות בדלתא3

נטע יעקבי

2.7.2001 / 17:41

אתרי השרון קנתה את חלקה של RSL בחברה, ומחזיקה כעת ב-67% מהמניות; לאחרונה החלה דלתא3 לפעול עצמאית בארה"ב ובאירופה

היום נודע כי חברת התקשורת RSL מכרה את חלקה בדלתא3 לקבוצתו של יצחק תשובה. כפי שפורסם לראשונה ב-TheMarker.com, מכרה RSL את חלקה בדלתא לקבוצת אתרי השרון, חברה לפיתוח והשקעות בנדל"ן, הנמצאת בבעלותו של יצחק תשובה. אתרי השרון קנתה 19.6 מיליון מניות, המייצגות בסה"כ 67% מסך ההחזקה בדלתא3. המניות נקנו לפי מחיר של 80 סנט למניה, ובסה"כ 15.6 מיליון דולר.

מניית החברה עולה כעת ב-8.1% למחיר של 80 סנט בעקבות פרסום ההודעה.

RSL רכשה את הבעלות על דלתא3 עוד כשזו היתה סטארט אפ קטן. רון לאודר, העומד בראש RSL, השקיע בחברה כ-10 מיליון דולר. אחרי הרכישה הפכה RSL להיות הספקית העיקרית של דלתא3. שנתיים לאחר מכן, הנפיק לאודר את דלתא3 בסכום הגבוה פי 40, ו-3 חודשים לאחר מכן, ההישג הזה רק התעצם: מניית דלתא3 קבעה שיא של 62.5 דולר ושווי שוק של כמיליארד וחצי דולר. לאודר לא ניצל אז את המחירים המטורפים שהמניה הגיעה אליהם - הוא מעולם לא מכר מניות של דלתא3.

אלא שההתמוטטות בדלתא3 החלה מלמעלה, כאשר RSL, הספקית העיקרית שלה, החלה ליפול. RSL בנויה מהחזקות שונות, וכאשר אלו התמוטטו בעקבות ההאטה הכללית, סבלה מכך RSL וכתוצאה מכך נפגעה מאד דלתא3, שמחירה צנח מ-32 דולר בימי השיא ל-70 סנט למניה.

לאחרונה החלה החברה לפעול בארה"ב ללא קשר עם RSL, והעסקה החדשה מרחיבה את עצמאותה גם לאירופה. בנוסף, החלה החברה להתנתק מהתלות בחברה גם באירופה, על ידי חתימה על הסכמים עם שתי ספקיות אירופיות. נשיא ומנכ"ל החברה, נועם ברדין, אמר אז כי, "הסכמים אלה מחזקים את התחייבות החברה לאספקת רשתות IP ברחבי העולם, שאינן תלויות בשרתים אחרים. למרות שהעבודה עם RSL היתה חיובית, חשוב היה לחברה להתנתק ולקבל את עצמאותה".

לני רות', שמונה על ידי חברת אתרי השרון כיו"ר מועצת הדירקטורים של החברה, אמר כי, "מטרתנו לעזור לחברה לפתח את קשריה הקיימים, ליצור שותפויות חדשות ולזהות הזדמנויות בשווקים משלימים למוצרים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully