וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תשואה של 5% לקרנות אג"ח מדינה ב-2001

הארץ

3.7.2001 / 9:37

מאת חן לינדמן

מסיכום שערכה חברת הייעוץ מיטב לגבי ביצועי תעשיית קרנות הנאמנות במחצית הראשונה של 2001, עולה כי 145 מתוך 431 הקרנות שנבדקו השיגו תשואה ריאלית חיובית, כלומר תשואה הגבוהה מ-0.9% - האינפלציה בששת החודשים האחרונים.

הקרן הטובה ביותר היתה להק צמודים ארוכים, קרן המתמחה באג"ח מדינה ארוכים שהשיגה תשואה של 12.1% בששת החודשים האחרונים. רשימת 10 הקרנות הטובות מורכבת מ-8 קרנות אג"ח, ו-2 קרנות מנייתיות.

הקרן הגרועה ביותר היתה נאסד"ק כפליים של החברה המרכזית, שהשיגה תשואה שלילית של 46.9%, בעקבות הירידות החדות שחווה מדד מניות הטכנולוגיה האמריקאי. ברשימת 10 הקרנות הגרועות של מיטב יש ייצוג מכובד לקרנות המתמחות בטכנולוגיה: 5 קרנות.

במיטב מציינים כי המגמה החיובית בשוק צמודי המדד הביאה לתשואה של 5.8% באפיק זה. כך למשל, קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח מדינה השיגו את התשואה הגבוהה ביותר מבין כל הקבוצות - 5% מאז תחילת 2001.

"אג"ח צמודי המדד שפתחו בינואר מגמה חיובית, המשיכו מאז במגמה ולאחרונה אף רשמו האצה, זאת למרות שני המדדים השליליים שפורסמו בתחילת 2001", אומרים במיטב. מה שעמד מאחורי המגמה החיובית היה רמת התשואות הגבוהות, הפיחות בשערו של השקל, מדד אפריל הגבוה, וההכרה כי המשך תהליך הורדת הריבית לטווח קצר על ידי בנק ישראל ישפיע בסופו של דבר על עקומת התשואה של איגרות החוב.

המדד הכללי של אג"ח צמודי המדד הממשלתיים עלה מאז תחילת 2001 ב-8.9%, כאשר המרוויחות העיקריות היו איגרות החוב לטווח ארוך של 10 עד 15 שנים, שעלו בתלילות ב-14.6% ואג"ח ל-7 שנים שעלו ב-13.1%. אג"ח לטווח קצר של עד שנתיים עלו ב-4.8%.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות ירדו ב-18.2%, זאת לעומת ירידה של 15% במדד המניות הכללי. הקרנות המעורבות ירדו ב-5% וקבוצת הקרנות הגמישות ירדו ב-14.7%. בקרב הקרנות המנייתיות בולטות שתי הקרנות אילנות חו"ל של אילנות דיסקונט, ומוריץ גלובלית. הן משקיעות בחו"ל ומיועדות לתושבי ישראל, והשיגו תשואה של 12%.

מבדיקה של מיטב לגבי המגמות בתעשיית הקרנות ביוני, עולה כי הקרנות המתמחות במט"ח מקומי מובילות עם תשואה משוקללת של 0.8%, וכי גם בחודש זה הקרנות המנייתיות מפגרות עם תשואה שלילית של 2.8%.

הקרן שהשיגה את התוצאה הטובה ביותר ביוני וגם זו שהשיגה את התשואה הגרועה ביותר, היו מענף הביוטכנולוגיה. הקרן הטובה ביותר היתה זו של פסגות ביוטכנולוגיה, שהשיגה תשואה של 3%. הקרן שהשיגה את התשואה הגרועה ביותר ביוני היתה כיוון ביו-הייטק עם תשואה שלילית של 11%.

הקרנות המתמחות באג"ח מדינה השיגו תשואה משוכללת של 0.7%, בעקבות המגמה החיובית בשוק הסולידי ביוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully