וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן המטבע הבינ"ל עיכבה מתן הלוואת סיוע לטורקיה לאחר שלא עמדה בתנאי הרפורמה

סוכנויות הידיעות

3.7.2001 / 9:27

טורקיה קיבלה עד כה 4 מיליארד דולר מתוך הלוואה של 19 מיליארד דולר

קרן המטבע הבינ"ל דחתה תשלום הלוואה לטורקיה במסגרת סיוע חירום של 19 מיליארד דולר שהובטח לטורקיה בעקבות משבר המטבע. קרן המטבע אמרה שדחתה את מתן ההלוואה מכיוון שטורקיה לא עמדה בהבטחות לחולל רפורמה במגזר הבנקאי בשל תככים פוליטיים.

קרן המטבע דחתה למעשה ישיבת הנהלה שנועדה לדון באישור הלוואה בסך של 1.6 מיליארד דולר. טורקיה כבר קיבלה 4 מיליארד דולר מתוך הסכום הכולל של הסיוע. בהודעה של מנהל הקרן, הורסט קוהלר, נאמר כי מספר פעולות שהיו אמורות להתבצע עד מועד הפגישה, לא יושמו, והתייחס בפרט לעיכוב הפרטתו של מונופול הטלקום הטורקי, טורק טלקום, בגלל לחצים פוליטיים. בנוסף דורשת הקרן כי הממשלה תחיש את סגירתו של הבנק הממשלתי אמלאק.

שר האוצר של טורקיה הגיב בשאננות ואמר כי קרן המטבע ככל הנראה דורשת מידע נוסף לגבי התנהלות מספר צעדים בתוכנית הרפורמה. הוא הוסיף כי הוא מצפה שהישיבה תחודש תוך ימים ספורים.

הסיוע הבינ"ל לטורקיה ניתן לאחר שפיחות של 40% בלירה הטורקית כמעט מוטט את המערכת הפיננסית במדינה. תוכנית רפורמה כלכלית הועברה על ידי ממשלת טורקיה כדי להבטיח את הסיוע. בין היתר התכוונה הממשלה להפריט את ענף התקשורת ולערוך רפורמה במערכת הבנקאית. במאי הסכימה קרן המטבע להעניק לממשלת טורקיה הלוואה שתימשך 3 שנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully