וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'ק פוינט מזהירה לראשונה בתולדותיה - ההכנסות ברבעון השני יירדו ב-2.7% לעומת הרבעון הראשון ל-140-142 מ' ד'

גיא ימין

3.7.2001 / 13:43

התחזיות המוקדמות צפו הכנסות של 143-155 מ' ד'; החברה מוסרת כי הרווח למניה יעמוד על 32 סנט - בהתאם לציפיות; המניה יורדת ב-11% בבורסות האלקטרוניות

יום המסחר הראשון של הרבעון כבר חלף לו, אך רק עתה מפילה צ'ק פוינט את מה שלא ניתן להגדיר אחרת פרט לפצצה. הודעתה של צ'ק פוינט טורפת את הקלפים סביב הדיון המתמשך בין האנליסטים והמשקיעים במניה בחודשים האחרונים לגבי יכולתה להתמיד בפרסום תוצאות כלכליות מעולות, תוך שהיא שוברת את שיאיה מרבעון לרבעון.

הכותרת אותה בחרה צ'ק פוינט להודעתה היא אומנם "הכפלה של הרווח למניה לרבעון לעומת הרבעון המקביל", אך הסיפור האמיתי מסתתר מאחורי העובדה שענקית התוכנה צפויה לדווח לראשונה בתולדותיה כחברה ציבורית על הכנסות הנמוכות מהתחזיות המוקדמות, שהן גם נמוכות מתחזיות האנליסטים לרבעון השני.

והמספרים מדברים בעד עצמם: צ'ק פוינט מדווחת כי הכנסותיה ברבעון השני יסתכמו ב-140-142 מיליון דולר, כך שהערכה זו מצויה מתחת לרף התחתון של ההערכות הקודמות שסיפקה החברה, ושהצביעו על מכירות של 143-155 מיליון דולר ברבעון. הערכת קונצנזוס השוק, אגב, הצביעה על מכירות של 153 מיליון דולר.

חלק מבתי ההשקעות המכסים את המניה העריכו עם פרסום התוצאות לרבעון הראשון כי יקשה על החברה לעמוד ביעד צמיחה של 150% לשנת 2001 עליו הכריזה החברה. אז עוד התמידה החברה בהערכתה כי תצליח להגיע ליעד זה, אך עתה כלל לא ברור כי תוכל להמשיך ולהתמיד בהערכה זו.

במהלך הרבעון הורידו בתי הההשקעות את מכסת הסופרלטיווים לה רגילה החברה. היו שהורידו את התחזיות ואת ההמלצות למניה (כמו בליהמן ברדרס לדוגמה) כשבמקביל מגיעות אזהרות רווח של חברות אבטחות מידע אחרות כמו של ISS (סימול ISSX) אתמול. רוב רובם של האנליסטים המשיך להעריך כי החברה לא תפרסם אזהרה לרבעון. תקווה זו התבדתה.

מדובר אולי בתוצאות שחברות אחרות יכולות להתקנא בהן, שהרי צ'ק פוינט בכל זאת מצביעה על צמיחה של 54.4% במכירות לעומת הרבעון המקביל. בפועל, אין ספק כי ירידה של 2.7% בצמיחה לעומת הרבעון הראשון, וחוסר יכולת לעמוד בתחזיות המוקדמות, יכו גלים ויעמידו סימן שאלה גדול לגבי המשך דרכה של החברה.

בהנהלת החברה ניסו להמתיק את הגלולה בהודעה כללית על הודעות אופטימיות בנוגע לפלטפורמות חדשות של החברה עליהם צפויה החברה לדווח בקרוב, אך בשעה זו מאבדת המניה כ-11% במסחר שלפני הפתיחה, לאחר שכבר השילה כ-19% מאז תחילת מאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully