וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

SPSS העולמית מבקשת צו מניעה זמני נגד SPSS ישראל וסינטק הבורסאית להפסקת שיתוף הפעולה

גולן פרידנפלד

3.7.2001 / 14:28

סמנכ"ל הכספים בסינטק שלמה פריידנרייך: מחזור המכירות הרבעוני של SPSS ישראל מסתכם ב-250 אלף שקל והשפעתו על סינטק מינורית

היום הגישה חברת SPSS העולמית תביעה נגד חברת SPSS ישראל וסינטק הישראלית, המחזיקה ב-60% מ-SPSS ישראל. החברה מבקשת צו מניעה זמני שיאסור על סינטק להפיץ את תוכנת ה-SPSS בישראל המשמשת לצורך ניתוחים סטטיסטיים נרחבים.

בכתב התביעה טוענת SPSS העולמית כי "נדהמה לגלות שלאחר שההסכם היה אמור להסתיים המשיבים ביצעו מחדלים חמורים ביותר בניגוד להסכמים שנחתמו בין הצדדים". אחד מהם, כפי שצוין בכתב התביעה, הוא המשך הפצת התוכנה על ידי SPSS ישראל וגביית תשלום בגין רישוי התוכנה בעתיד. האשמה נוספת שעולה מכתב התביעה נגד הנתבעים היא כי קיבלו כספים שלא כדין ותשלומים בגין דמי רישוי של תוכנת SPSS", כספים אשר שייכים אך ורק ל-SPSS העולמית".

במסגרת ההסכם בין שתי החברות, כפי שנכתב בכתב התביעה, שיווקה SPSS ישראל את התוכנה בארץ בתמורה לעמלה בת 40% שהתקבלה מהתשלומים עבור התוכנה. בכתב התביעה נכתב כי ההסכם היה אמור לבוא אל קיצו ב-5 במאי 2001 וכי במארס 2001 שלחו סינטק ו-SPSS ישראל מכתב שמתוכנו עולה במפורש כי ההסכם אכן יסתיים ב-5 במאי ויבוטלו זכויות ההפצה של התוכנה בישראל.

בנוסף תובעת SPSS העולמית מספר בכירים שהיו מעורבים בעסקה בטענה כי הפרו את התחיבותם שלא לצרף מנהלים או בעלי מניות ל-SPSS ישראל וצירפו את יעל מוריס כמנהל SPSS ישראל.

כמו כן מציינים בכתב התביעה כי יעל מוריס השתמשה שלא כדין וללא סמכות בשמה של SPSS לאחר סיום ההסכמים וללא הרשאה מצד SPSS העולמית "והרהיבה עוז כשציינה כי היא מנהל SPSS ישראל". לטענת התובעת, הטעתה מוריס צדדים שלישיים וגרמה ל-SPSS העולמית נזקים חמורים.

סמנכ"ל הכספים בסינטק, שלמה פריידנרייך, מסר כי כתב התביעה עדיין לא הגיע לחברה והיא תגיב ברגע שזה יגיע אליה. ברמה העקרונית, ציין פריידנרייך כי מחזור המכירות של SPSS ישראל ברבעון מסתכם ב-250 אלף שקל, כחצי אחוז מהמחזור הכללי והשפעת התביעה על סינטק, שמחזור המכירות הרבעוני שלה מסתכם ב-50-60 מיליון שקל, הוא מינורי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully