וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האוצר יחליט בקרוב על הדרך למכירת השליטה בבנק לאומי

הארץ

3.7.2001 / 17:26

החשב הכללי: "בנק ההשקעות, מריל לינץ', מחפש משקיע אסטרטגי בינלאומי. בתוך כמה שבועות יקבל האוצר את הממצאים ובהתאם יוחלט כיצד לקדם את הפרטת הבנק"

מאת צבי זרחיה

החשב הכללי במשרד האוצר, ניר גלעד, יחליט בתוך כמה שבועות אם להמשיך בניסיונות לאתר משקיע אסטרטגי בינלאומי שירכוש את גרעין השליטה בבנק לאומי, או לנסות למכור את גרעין השליטה באמצעות הבורסה.

בהופיעו היום (שלישי) בוועדת המשנה לענייני בנקאות בכנסת אמר גלעד, כי "בנק ההשקעות, מריל לינץ', מחפש משקיע אסטרטגי בינלאומי. בתוך כמה שבועות יקבל האוצר את הממצאים ובהתאם לכך יוחלט כיצד לקדם את הפרטת הבנק". גלעד הדגיש, כי "אנו מעוניינים שההליך יהיה שקט, כדי לבחון אופציה לייצר תחרות בין משקיעים אסטרטגיים".

גלעד אמר עוד, כי הקושי במציאת משקיע אסטרטגי בינלאומי נובע, בין היתר, מהמצב הגיאו-פוליטי וממצב השווקים בעולם ש"לא מהווים עתה את העיתוי הכי אופטימלי למכירה".

הוא הוסיף, כי "שיקולי הכניסה של המשקיע האסטרטגי לבנק לאומי אינם לטווח הקצר, אלא לטווח הארוך. המשקיע האסטרטגי לא בא לעשות רכישה ממונפת ולבצע סיבוב לטווח קצר.

מדובר בהחלטה אסטרטגית להיכנס לפעילות במדינת ישראל לאורך זמן".

יו"ר הוועדה, ח"כ ויצמן שירי (עבודה), קרא לממשלה להמשיך בהליך מציאת משקיע אסטרטגי ובמקביל להתכונן לאפשרות מכירת הבנק באמצעות הבורסה. לדבריו, כל הליך צריך להיות מקובל על העובדים, "כדי להימנע ממצב שבו ימצא המשקיע עובדים לא מרוצים".

יו"ר בנק לאומי, איתן רף, אמר כי "יש חשיבות לכך שהליך המכירה לא יהיה ארוך. איננו יכולים להיות מוצעים למכירה על המדף לאורך זמן. העובדה שמציעים את הבנקים ל-60 בנקים זרים ולא מקבלים תשובה חיובית מזיקה למוניטין שלנו. מכירת גרעין השליטה היא ההצעה הטובה, ואולם אם לא ניתן לבצע אותה - יש ללכת מיד למכירה באמצעות הבורסה".

יו"ר ועד עובדי הבנק, לואי רוט, תבע לשתף את העובדים בהליך המכירה ולמצוא דרך שבה הם יוכלו לרכוש מניות של הבנק. "מדאיג אותי הרצון להפריט בכל מצב ובכל מחיר.

בהליכי ההפרטה במשק לא התעניינו עד היום בעובדים וכולנו ראינו מה קרה בשקם, בפז, בבנק המזרחי ובבנק הפועלים", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully