וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף איבד 0.8%; פרטנר הוסיפה 8.9% ביומה הראשון למסחר

אילן מוסנאים

3.7.2001 / 18:11

מחזור המסחר נמוך - 177 מיליון שקל; נייס טיפסה ב-2.5% בעקבות המיזם המשותף עם סיסקו; כור וקבוצת אי.די.בי בלטו בירידות

אחרי שנסחרה במגמה חיובית בימים האחרונים, נכנעה הערב הבורסה של תל אביב להחרפת האירועים האלימים בשטחים ולפסימיות בחוזים על הנאסד"ק, שלוותה בירידות בבורסות אירופה, והמדדים המובילים נסגרו בירידות שערים של כ-1%.

המסחר, שריכז היום מחזור נמוך יחסית של 177 מיליון שקל, נפתח בירידות שערים של כ-1%, שנמשכו לאורך כל שעות המסחר. במהלך המסחר נפל המעו"ף עד לשפל של 1.4%, אולם בהמשך נרשמה רגיעה במדדים ובסיום הם ננעלו בירידות בינוניות.

מדד המעו"ף סיים את המסחר בירידה של 0.81% לרמה של 429.05 נקודות, ומדד תל אביב 100 ירד ב-0.67% לרמה של 419.07 נקודות. התל-טק ננעל בירידה של 1.94%.

המוסדיים אוספים בפרטנר לקראת הכניסה למדד המעו"ף

מניית פרטנר זכתה לקבלת פנים חמה ביום המסחר הראשון שלה בבורסה בתל אביב, ורשמה עלייה של 8.9% במחזור של 8 מיליון שקל. נראה שהעליות היום התרחשו על רקע איסוף מניות על ידי גופים מוסדיים לקראת כניסת החברה למדד המעו"ף.

בעניין זה מעריך האנליסט סטיבן לוי מיו.בי.אס ורבורג, בסקירה על החברה, כי המשקיעים בתל אביב ירכשו כ-15% מהמניות הסחירות של החברה, מה שייצור לחץ קנייה שידחוף את המניה כלפי מעלה.

עוד בלטה היום בעליות מניית נייס שטיפסה ב-2.5% במחזור חריג של 11 מיליון שקל. החברה מסרה היום כי תבצע מיזם טכנולוגי יחד עם חברת סיסקו האמריקאית. המיזם ישלב בין מערכת ההקלטה VoIP של נייס ובין פלטפורמת ה-Internet Protocol Contact Center - IPCC של חברת סיסקו, ויאפשר הפעלת אפליקציות CEM על רשתות מתכנסות המשלבות קול ונתונים

מניית בנק דיסקונט צונחת לשפל חדש

מניית בנק הפועלים ריכזה גם היום את המחזור הגבוה בבורסה - 22 מיליון שקל - ועלתה ב-0.5%. מניית הפועלים נהנית בימים האחרונים ממחזורים גבוהים על רקע הדיווידנד הענק (בהיקף של כ-650 מיליון שקל) שהבנק יחלק. יום האקס דיווידנד יהיה יום שלישי הבא.

יתר מניות ענף הבנקאות נסחרו בירידות שערים, כאשר מניית בנק לאומי ירדה ב-0.6% ומניית בנק דיסקונט נפרדה מ-1.8% ונפלה לשפל של 292 אגורות בו לא היתה ב-5 השנים האחרונות.

מניות כור איבדה 2.1% ואי.די.בי אחזקות ירדה ב-0.9%. הבוקר פירסם עיתון "הארץ" ידיעה לפיה בנק הפועלים מנהל מגעים למכירת אחזקותיו בקונצרן כור (20%) ובמקביל בוחנים בבנק רכישה של 15% ממניות אי.די.בי.

סקטור הכימיקלים מתפצל - כי"ל חוזרת לירידות מכתשים עולה

יתר מניות קבוצת אי.די.בי בלטו בירידות, כשמניית אי.די.בי פיתוח איבדה 0.6%, כלל תעשיות ירדה ב-3.2% ודסק"ש נפרדה מ-1.3%.

מניית כי"ל , שאתמול בלטה בעלייה של 3%, ירדה בשיעור של3.6% במחזור של 8 מיליון שקל. המניה סובלת בתקופה האחרונה ממומנטום שלילי על רקע החולשה העולמית בענפים השונים בהם היא פועלת.

מניית מכתשים אגן עלתה ב-0.9% במחזור חריג של 13 מיליון שקל - השני בבורסה. היום פורסם ב"מעריב" כי קרן ההשקעות פימי צפויה להשקיע כ-50 מיליון דולר במכתשים תמורת הנפקה פרטית של אג"ח שיהיו ניתנות להמרה ל-6% מהון המניות של מכתשים.

מניית בזק ריכזה מחזור של 10 מיליון שקל ונסגרה ללא שינוי לאחר שרשמה ירידות קלות במשך רוב שעות היום. החברה מסרה הבוקר כי השלימה את מכירת אחזקותיה בחברת התקשורת ההונגרית אמיטל לחברת התקשורת הלאומית של הונגריה מאטב. בזק רשמה מעסקה זו רווח הון של 90 מיליון שקל.

בבנק הפועלים מאמינים שקבוצת אי.די.בי תמכור את אלרון

אחרי זינוק של 33% אתמול, התממשה היום יחידת ההשתתפות של רציו ב-15% תוך מחזור נאה של 430 אלף שקל. ההתעוררות ביחידת ההשתתפות באה לאחר שהשותפות דיווחה אתמול על גילוי גז בקידוח "רציו 4" שהיא מבצעת באזור גן יבנה.

מניית אלרון ירדה בשיעור של 2.2% במחזור של 1.2 מיליון שקל. המניה זכתה להמלצת "קנייה" מבנק הפועלים, שם סבורים כי אלרון לא תמוזג לתוך אחת מחברות קבוצת אי.די.בי אלא תימכר.

בבנק הפועלים הצטרפו להערכה של קרדיט סוויס מאתמול לפיה חברת גיוון אימג'ינג, בה מחזיקה אלרון בשיעור של 8.8%, צפויה להציף ערך ולהנפיק את מניותיה בקרוב כשתקבל את אישור ה-FDA לגלולת הווידיאו אותה היא מייצרת.

מניית פויכטונגר תעשיות טיפסה ב-4.2% במחזור של 144 אלף שקל. החברה אישרה את הידיעה שפורסמה הבוקר בעיתון "מעריב" לפיה בעלי השליטה בחברה מנהלים מגעים למכירת אחזקותיהם בפויכטונגר לחברת חייל אחזקות. בידיעה ב"מעריב" נמסר כי בכוונת חייל לרכוש את השליטה בחברה לפי שווי של 50 מיליון דולר - גבוה ב-60% מהשווי בו נסחרת המניה בבורסה.

מניית דן-רנט, שהיא בעלת הזיכיון של חברת אוויס בישראל, ירדה בכ-10.5% ומרכזת מחזור חריג של 775 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully