וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

2 גופים בלבד הגישו הצעה למכרז על תקציב הפרסום של רכבת ישראל

נורית שר

3.7.2001 / 18:53

אדלר חומסקי ורשבסקי, שמלווה את הרכבת מזה 3 שנים, ולשכת הפרסום הממשלתית ניגשו למכרז שהיקפו מיליון דולר

אכזבה ברכבת ישראל. למכרז על תקציב הפרסום של הרכבת שהיקפו כמיליון דולר לשנה הגישו הצעות 2 גופים בלבד, משרד הפרסום המלווה את הרכבת מזה 3 שנים, אדלר חומסקי ורשבסקי, ולשכת הפרסום הממשלתית.

הרכבת הוציאה את התקציב למכרז למרות שביעות רצונה ממשרד הפרסום, וזאת בשל חובת חוק המכרזים. המכרז העמיד מספר תנאים בפני המתמודדים, בהם שניים מרכזיים. המשרדים שביקשו להתמודד במכרז אמורים היו להציג ניהול תקציב פרסום של לפחות 10 מיליון דולר בין השנים 1998 ל-2000, ובנוסף להחזיק תקציב פרסום שנתי של שני מיליון דולר עבור שני לקוחות לפחות.

מלבד שני מגישי ההצעות הביעו משרדי פרסום נוספים התעניינות במכרז, אך החליטו שלא לגשת. ההערכות הן כי גם גיתם BBDO, צרפתי שטרנשוס זמיר ודחף הביעו התעניינות, אך ההערכות היו כי היות וברכבת ישראל מרוצים מתפקודו של משרד הפרסום הנוכחי סביר כי הוא המשרד שיבחר גם לאחר המכרז.

דובר הרכבת מסר היום כי בתוך כשבוע מתוכנן לעלות מסע פרסום לרכבות הדו קומתיות שנכנסו לפעולה לפני כשבועיים. מסע הפרסום יעלה תחת הסיסמה "הכל כפול שתיים" והוא הופק על ידי אדלר חומסקי ורשבסקי בהשקעה של כ-2.3 מיליון שקל ובכיכובו של הקומיקאי ישראל קטורזה. מסע הפרסום יכלול סרטון טלוויזיה, ג'ינגל ברדיו ושילוט חוצות. חברת הקד"מ פוגל לוין 2 אחראית לפעילות קידום המכירות שמלווה את החדרת הרכבות לארץ.

עד כה הגיעו לארץ 4 מתוך 14 הרכבות דו קומתיות אשר נרכשו ע"י רכבת ישראל בעלות כוללת של 55 מיליון דולר. עם הגעת כל הרכבות וכן הגעתם של שמונה קרונועים במהלך 2002, יגדלו מספר המושבים הכולל ברכבת בכ-70% - תוספת של 8,600 מושבים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully