וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחלוקת על שווי חברת הלוויין מעכבת חתימת הסכם להגדלת חלקה של בזק

הארץ

4.7.2001 / 7:58

על פי התכנון, YES היתה אמורה להגיע לאיזון השנה; קשיים ארגוניים, עליית מחיר התכנים המשודרים והסכם הכבילה עם חברות הכבלים, גרמו לשינויים בתוכנית העסקית

מאת הדר חורש

מחלוקת על שוויה של חברת הלוויין מעכבת את חתימת ההסכם להגדלת חלקה של בזק במניותיה של החברה. עם הקמת חברת הלוויין, נקבעה נוסחה בין בעלי המניות, על פיה שווייה של החברה גדל משנה לשנה, בהתאם להתפתחותה ולגידול במספר המנויים שלה.

בחודשים האחרונים חדלו החברות גילת די.בי.אס, קבוצת לידן-קרדן ופועלים השקעות להזרים לחברה הון, בעוד שבזק וירוקום מחליטות להמשיך בהזרמה, שאיפשרה לחברת הלוויין להמשיך לפעול.

בזק קיבלה בשבוע שעבר אישור מהממשלה להשקעת 40 מיליון דולר בחברת הלוויין, תוך התחייבות להגדיל את חלקה בחברה, בהתאם להשקעה. חברת הלוויין עתידה לבקש בימים הקרובים הזרמת כספים נוספת מבעלי המניות והבנקים המממנים.

בתמורה להזרמה, דורשות שתי החברות את הגדלת חלקן במניות החברה, בהתאם למנגנון שנקבע עם הקמת החברה, אך שלושת בעלי המניות שחדלו להשקיע בחברת הלוויין אמרו כי בשל החלפת הניהול בחברה ,והשינויים שחלו בתכנית העסקית, יש לקבוע מנגנון חדש, שיעלה את שווייה של החברה לצורך ההשקעה.

על פי התוכנית המקורית, חברת הלוויין היתה אמורה להגיע לאיזון ב-2001 - שהיתה אמורה להיות שנת הפעילות השניה של החברה.

מנהלי החברה העריכו כי החברה תעמוד על רגליה מבחינה כספית כשתגיע ל-200 אלף מנויים. קשיים ארגוניים, עליית מחיר התכנים המשודרים והסכם הכבילה עם חברות הכבלים, גרמו לשינויים בתוכנית העסקית של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully