וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברנד מתכת תגיש מחר הצעת רכש למניות חברת ברנד תעשיות במחיר של 1.45 שקלים - גבוה ב-35% ממחיר המניה בבורסה

אילן מוסנאים

4.7.2001 / 17:49

אם המשקיעים ייענו להצעה, היא תעלה לברנד מתכת סכום של כ-9 מיליון שקל; השווי בהצעה - 24.4 מ' ש' - נמוך בכ-8% מההון העצמי של ברנד, שהוא 28.3 מ' ש'

הבורסה של תל אביב עשויה להיפרד בחודש הקרוב מעוד אחת מהמניות שליוו אותה שנים רבות, ושבעליה החליטו למחוק אותה מהמסחר בשל מחירה הנמוך וחוסר העניין בה מצד המשקיעים בשוק ההון.

בעלת השליטה בחברת ברנד תעשיות , ברנד מתכת, עומדת להגיש מחר הצעת רכש למניות החברה שבידי הציבור ולמחוק מן המסחר את החברה, הנסחרת בבורסה מאז 1993. החברה מסרה כי הצעת הרכש, שמועד ההיענות האחרון לה יהיה בסוף יולי, תתבצע לפי מחיר של 1.45 שקלים למניה - מחיר הגבוה ב-34% ממחיר המניה בבורסה.

בסך הכל יש לברנד תעשיות כ-9.46 מיליון מניות, מהן מחזיקה ברנד מתכת כ-5.94 מיליון מניות - כ-62.8% מהון המניות של החברה. ברנד תעשיות נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי של 10 מיליון שקל - נמוך משמעותית מההון העצמי של החברה, שהיה בסוף הרבעון הראשון 28.3 מיליון שקל. הצעת הרכש תתבצע לפי שווי של 24.4 מיליון שקל לברנד תעשיות.

אם בעלי המניות אכן ייענו להצעה "הנדיבה", תשלם ברנד מתכת בעבור החזקות הציבור - 37.2% ממניות החברה - סכום של 8.6 מיליון שקל. סכום זה נמוך משווי המזומנים וניירות הערך הסחירים במאזנה של ברנד, שהוא 9.1 מיליון שקל.

ברנד עוסקת בייצור מבני פלדה לתעשיות שונות ושלדי פלדה למבנים רבי קומות. מוצרי החברה כוללים מיכלי אפסון, מיכלי לחץ, מגדלי זיקוק, קונסטרוקציות פלדה ומערכות ציוד לתעשיות הפטרוכימיה, האנרגיה והמלט.

החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם רווח נקי של 343 אלף שקל במחזור מכירות של 14.3 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully