וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פעילות המיזוגים והרכישות בתחום התקשורת נפלה ב-85% במחצית הראשונה של השנה

LightReading

4.7.2001 / 20:49

114 עסקות רכישה בשווי 7.2 מיליארד דולר התבצעו, לעומת 205 עסקות בשווי 49 מיליארד דולר בתקופה המקבילה

מאת פיל הארווי

114 עסקות מיזוג ורכישות (מו"ר), שהסתכמו ב-7.2 מיליארד דולר, התבצעו במחצית הראשונה של השנה בקרב חברות טלקום ויצרניות ציוד תקשורת, לפי נתונים של Dealogic. זוהי ירידה של 85% לעומת שנת 2000, בה התבצעו בתקופה המקבילה 205 עסקות מיזוג ורכישה בשווי של 49 מיליארד דולר.

אנליסטים ויועצי מו"ר אומרים כי 3 תהליכים החישו את ההאטה בשגעון המו"ר של השנה שעברה:

1. יצרניות ציוד התקשורת וספקי השירותים מודאגים יותר לגבי ספינותיהן הטובעות מאשר מפשיטה על ספינות מתחרות. מסיבה זו אמר מנכ"ל אלקטל, סרג טשורוק, לעיתון הצרפתי "לה מונד" כי החברה תמכור 50 בתי חרושת עד סוף השנה הבאה.

2. חובות - גורם מעכב לפעילות מו"ר. הסיבה העיקרית לחובות היא שחברות גדולות מימנו עסקות מגוחכות של לקוחות לא יציבים כדי להראות לבעלי המניות שלהן צמיחה בהכנסות. שימו לב למיזוג שכשל בין לוסנט לבין אלקטל. לפי דיווחים צפו החברות לחסוך 4 מיליארד דולר מהמיזוג. אולם החיסכון הזה פעוט בהשוואה לחובות של 7 מיליארד דולר שהזיווג היה יוצר.

3. אחרון חביב - החברות שהיו בעלות תיאבון שלא יודע שובעה לעסקות מו"ר איבדו 30%-90% מהמטבע ששימש אותן לרכישות בשנה שעברה. נורטל היא דוגמה טובה: במחצית הראשונה של השנה שעברה רכשה נורטל את פרומטור, דיימנשן, Xros, קורטק, ארכיטל ופוטוניק, תמורת 6 מיליארד דולר. כמו כן הודיעה על רכישת אלטאון ואפיקון תמורת 8 מיליארד דולר. השנה ביצעה נורטל רכישה אחת בלבד - 2.5 מיליארד דולר שהוציאה על חברה בת שווייצית של JDS יוניפייז, ומספר נכסים קשורים בניו יורק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully