וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיטיגרופ החתם המוביל בוול סטריט ב-2005

רויטרס

1.1.2006 / 12:07

ענקית הפיננסים החזיקה ב-8.7% מהשוק. חיתום שיא של הנפקות מניות ואג"ח בעולם בשנה שעברה - 6.51 טריליון ד'. גידול של 13%

סיטיגרופ (סימול C) היתה חתם הנפקות המניות והאג"ח המוביל של וול סטריט בשנת 2005 - שנה שישית ברציפות - על רקע הנפקות שיא של ני"ע הודות לחוסנה של הכלכלה האמריקאית, הריבית הנמוכה בה וביקוש ער מצד המשקיעים.

חיתום של הנפקות מניות ואג"ח ברחבי העולם הסתכם ב-2005 ב-6.51 טריליון דולר, גידול של 13% לעומת השנה הקודמת, הודות לביקוש מוגבר לאג"ח, לפי נתוני תומסון פייננשל.

"זו היתה שנה נפלאה לחיתום", אמר ריצ'רד פטרסון המשמש כחוקר בכיר בתומסון. "לא היה מחסור בביקוש לכסף".

עם זאת, בעמלות על שירותי חיתום נרשמה ירידה של 14% ל-13.1 מיליארד דולר, בין השאר בשל תחרות מוגברת ודיווח חלקי בלבד של הבנקים על עמלות.

היקף חיתום ההנפקות ברבעון הרביעי של השנה הסתכם ב-1.6 טריליון דולר, והעמלות הסתכמו ב-3.59 מיליארד דולר.

וול סטריט נהנתה מהעמידות שגילו המשקיעים לנוכח סופות הוריקן, נסיקת מחירי הנפט ו-13 העלאות ריבית. משקיעים קמעוניים ומוסדיים, כמו גם קרנות גידור, העדיפו השקעות המניבות תשואה גבוהה ובהמשך השקעות בתחומי בעלי צמיחה גבוהה. השקעות שיא מצד קרנות השקעות פרטיות הגדילו את היקף המיזוגים והרכישות ואת הצורך במימונן.

"חברות רבות מתמקדות בשנים האחרונות במימון בתנאים מפתים", אמר ראש המחלקה לשוקי הון מניות בארה"ב של סיטיגרופ, קרייג פר, "צפוי מימון חדש רב הודות למיזוגים ורכישות ופעילויות צמיחה אחרות. אנו צופים כי תימשך מגמת העלייה בשנת 2006".

סיטיגרופ טיפלה בשנת 2005 בעסקות בהיקף של 564.7 מיליארד דולר, אשר מהוות 8.7% מהשוק. ליהמן ברדרס (סימול LEH) הגיע למקום השני, לעומת מקום חמישי שנה קודם לכן, עם עסקות בסך 420.8 מיליארד דולר, ודויטשה בנק (סימול DBKGn.DE) התקדם למקום השלישי, לעומת מקום שביעי שנה קודם לכן, עם עסקות בסך 418.1 מיליארד דולר.

מורגן סטנלי (סימול MWD), אשר סבל מזעזועים בהנהלתו ומעזיבתם של בנקאים בכירים רבים, נפל מהמקום השני למקום החמישי.

סיטיגרופ רשמה בשנת 2005 עמלות בסך 1.39 מיליארד דולר, נתח שוק של 10.6%, כאשר אחריה ניצבים מורגן סטנלי וגולדמן סאקס (סימול GS).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully