וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק וגלובקול ימוזגו ויספקו שירותי טלפוניה

ערן גבאי

1.1.2006 / 15:27

בכירים באי.די.בי: "סלקום עסוקה בענייניה ומורידה פרופיל בכל הקשור לעסקי קבוצת התקשורת". גלובקול מכחישה

באי.די.בי בוחנים אפשרות לחבירה בין ברק וגלובקול לצורך אספקת שירותי טלפוניה פנים ארצית, בהתאם לרשיון המפ"א (מפעיל פנים ארצי) - כך נודע ל-TheMarker. במקביל, קיימת אפשרות שגלובקול תספק את השירות עם סלקום, שביקשה אף היא לאחרונה רישיון מפ"א, אך הסיכויים לכך פחתו משמעותית, לאחר שגורמים בכירים באי.די.בי טוענים כי "סלקום עסוקה בענייניה שלה והיא מורידה פרופיל בכל הקשור לעסקי קבוצת התקשורת".

יותר מכך, יש מי שאומרים בתוך הקבוצה כי סלקום לא תחבור בשלב ראשון לקבוצת התקשורת של אי.די.בי, שתורכב ראשית מהמיזוג הקטן יותר שבין ברק, נטוויז'ן וגלובקול.

חברת גלובקול, מקבוצת דיסקונט השקעות והפועלת בתחום הנס"ר (נקודת סיום רשת) והתקשורת העסקית, עשויה לפעול כחברה בת של סלקום, לאור העובדה ששתי החברות מוחזקות על ידי אי.די.בי ב-100% והחיבור בין השתיים נחשב נכון חשבונאית. עם זאת, ההערכה היא שנכס המס בגין הפסדים צבורים של ברק - כ-600 מיליון שקל - שהם נכס מס של כ-200 מיליון שקל, לא בהכרח יועברו לסלקום אלא עשויים להיוותר בחברות המיזוג הקטן יותר שבין ברק-נטוויז'ן-גלובקול.

מגלובקול נמסר בתגובה כי "גלובקול מכחישה את הדברים האמורים. גלובקול הגישה בקשה לרישיון מפ"א ייחודי באופן עצמאי. בהמשך תבחן את כל האפשרויות העומדות בפניה, על מנת להעניק את השירות באופן הטוב ביותר".

לאחרונה הזמינו באי.די.בי עבודת מחקר מחברת המחקר והייעוץ פורסייט, לטובת גיבוש קבוצת התקשורת. עבודה זו עוסקת ראשית במעמדה של גלובקול בקבוצה, שכן משימת השינוי בפעילותה נחשבת לקלה מבין הפעילויות המתחייבות במסגרת קבוצת התקשורת החדשה.

גלובקול היא המתחרה הגדולה של חברת בזקכל מקבוצת בזק. שוק פתרונות התקשורת לעסקים, בכל הקשור לתשתית, מתאפיין בתחרותיות נמוכה יחסית: הפרויקטים הנחתמים בשוק הם לטווח של כ-5 שנים, ולמעשה מקבעים את החברות ברישות בנייני העסקים הגדולים לשנים רבות, גם מעבר לתקופת החוזים.

בכל הקשור לתחום הפתרונות, שם התחרות גבוהה בהרבה, גלובקול נחשבת לשחקן קטן יותר: השוק בו פועלת החברה אומנם מתאפיין בצמיחה שנתית של כ-5% ויותר, אך הגידול בהכנסות נשחק דרך קבע בעלויות גבוהות, ורמת הרווחיות בענף - הן התפעולית והן זו של הרווח הנקי - נמוכה יחסית. היקף הכנסותיה השנתיות של גלובקול נאמד בכ-70 מיליון שקל.

גלובקול מעניקה שירותי טלפוניה בפארקים תעשייתיים ובבניינים ובחלק מהפרויקטים היא מחליפה את שירותי מערך תקשורת הנתונים, הטלפוניה, האינטרנט והמחשוב בבניינים. במסגרת הפרויקטים, מספקת גלובקול שירותי תקשורת הכוללים שירותי תכנון, ביצוע תשתיות תקשורת, שירותי טלפוניה מתקדמים, תקשורת נתונים ו-IT. לגלובקול 4 חטיבות: שיווק, מכירות, שירות וכספים, והיא מונה כ-130 עובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully