וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר עולה קלות ל-4.608 שקלים

טל לוי

2.1.2006 / 10:21

פריקו: "אי הוודאות בזירה הפוליטית לצד הציפייה לכניסת ראש הממשלה לניתוח - עשויים לתמוך במשנה זהירות ובביקוש למט"ח"

הדולר פותח היום את המסחר לשנת 2006 בעלייה של 0.1% לרמה של 4.608 שקלים. היורו פותח בעלייה של 0.2% ושער של 5.456 שקלים. המסחר במטבע חוץ צפוי להיות היום דליל בשל חופשת ראש השנה בארה"ב ובבריטניה.

"בסוף השבוע נסחר הדולר ביציבות שערים תוך נטייה להתחזקות מול שאר המטבעות המובילים", אומרים בבית ההשקעות פריקו. "עם זאת, המסחר היה דליל בשל חופשת חג המולד". בסך הכל התחזק הדולר ב-2005 ב-12.5% מול היורו.

בפריקו מציינים כי ועדת השווקים הפתוחים של ארה"ב צפויה להתכנס בסוף ינואר ולהעלות את הריבית זו הפעם ה-14 ברציפות לרמה של 4.5%. "מהלך זה, לפחות בשלב הנוכחי, צפוי להיות המהלך האחרון וכן ככל הנראה המשך העלאות הריבית קרוב למיצוי, כאשר הריבית הדולרית עשויה להתייצב סביב רמה של כ-% 4.75".

הכלכלן הראשי של הבנק האירופאי המרכזי, אוטמאר איסינג, מסר בסוף השבוע כי הבנק המרכזי עוקב מקרוב אחר רמות המחירים במדינות אירופה, שכן שמירה על יציבות מחירים הינה היעד המרכזי אותו רואה הבנק המרכזי לנגד עיניו. במידה ויציבות זו תעורער ויתעוררו לחצים אינפלציוניים, לדבריו, לא יהסס הבנק המרכזי לנקוט בצעדים הנדרשים באופן מיידי להעלאת שער ריבית היורו.

בארה"ב, אין שינוי בתמונת המשק האמריקאי אשר ממשיך להצביע על יציבות כלכלית, כאשר הנתונים הכלכליים ממשיכים להצביע על יציבות ופעילות כלכלית מקומית ערה לצד צמיחה כלכלית בריאה.

במהלך השבוע האחרון פורסמו בארה"ב מספר נתונים כלכליים, ביניהם העלייה במדדי אמון הצרכנים לצד הירידה במכירות בתים קיימים. נתונים אלו מצטרפים להערכות כלכלנים כי ככל הנראה עשויה להתקבל העלאת ריבית דולרית אחת בפגישה הבאה שתתקיים ב-31 בינואר, ולאחר מכן עשוי הפדרל ריזרב להמתין בטרם ישוב ויעלה את הריבית הדולרית.

"המגמה החיובית שאפיינה את שוק ההון המקומי בתחילת שנה אזרחית חדשה תומכת בהתייצבות שער הדולר סביב רמת 4.60", כותבים בפריקו. "בשלב הנוכחי, אי הוודאות בזירה הפוליטית לצד הציפייה לכניסתו של ראש הממשלה לניתוח בסוף השבוע הנוכחי, עשויים לתמוך במשנה זהירות ובביקוש למט"ח - מהלך המותיר פוטנציאל מוגבל לייסוף השקל שצפוי להיסחר בטווח של 4.552-4.584". עם זאת, בראייה לרבעון הקרוב, אומרים בפריקו כי טרם מוצה פוטנציאל הפיחות, כאשר פריצת רמת ה-4.64 שקלים תתמוך בפיחות השקל אל עבר רמת 4.70 שקלים ויותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully