וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליצמן דחה את ההצבעות על קביעת עמלת ההפצה

צבי זרחיה

2.1.2006 / 14:13

יו"ר ועדת הכספים, נקט בצעד זה לאחר שהתברר לו שהאוצר לא מוכן להיעתר לדרישות החדשות שהעלו הח"כים


יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן (אגודת התורה), דחה עד לאחר ה-17 בינואר את ההצבעות על קביעת עמלת ההפצה, שאותה יוכלו הבנקים לגבות מקרנות הנאמנות וקופות הגמל.

ליצמן נקט בצעד זה לאחר שהתברר לו שמשרד האוצר אינו מוכן להיעתר לדרישות החדשות שהעלו הח"כים במהלך הישיבה, שבה אמורים היו לאשר את גובה עמלות ההפצה.

ליצמן קטע את ישיבת הוועדה וקיים התייעצות שבה השתתפו נציגים מהליכוד, מרצ, ש"ס וסיעות נוספות. בקרב הח"כים התגבשה חזית שהעלתה דרישות חדשות ממשרד האוצר, להכנסת שינויים בגובה העמלות.

הח"כים דרשו להוריד את עמלת ההפצה שיוכלו הבנקים לגבות מקרנות הפנסיה על סחורה חדשה החל מה- 1 בינואר 2006, לשיעור של 0.15%, לעומת 0.25% לפי הצעת האוצר. כמו כן, דרשו לקבוע עמלה אחידה וקבועה ולא עמלה מקסימלית, כפי שהוצע על ידי האוצר. בקרב ח"כים גם הועלתה דרישה שלפיה הבנקים יוכלו לגבות עמלה של 0.05% על מלאי ישן של קרנות פנסיה, לעומת 0.1% כפי שהוצע בימים האחרונים על ידי משרד האוצר.

ליצמן הודיע כי מאחר שלא הושגה הסכמה עם משרד האוצר, ידחה את ההצבעות עד לאחר ה-17 בינואר 2006 - כלומר - עד לאחר הבחירות הפנימיות והפריימריס במפלגות.

מרכז הקואליציה בוועדה, ח"כ דניאל בנלולו (ליכוד), אמר: "אנו מנסים להגיע לפשרה עם משרד האוצר. משרד האוצר התחייב בפני בג"ץ שלא לשנות את גובה העמלות, אבל הח"כים מוסמכים להעלות את גובה העמלות ולקבוע עמלה אחידה וקבועה".

מנכ"ל משרד האוצר, יוסי בכר, היה המום מהדרישות החדשות שהועלו במהלך הישיבה על ידי חברי הוועדה. בכר סירב להיענות לדרישות הח"כים, ואמר ל-TheMarker כי "ההצעה שהגשנו לכנסת יצרה תשתית טובה ביותר לשוק ההון, והיא הצעה נטולת אינטרסים. אנו הצגנו את עמדתנו המקצועית".

בכר הוסיף: "אני מבולבל מכל ההצעות שהועלו בוועדה ואיני יודע בעצם מהי ההצעה החדשה של ועדת הכספים שסביבה מתאחדים חברי הכנסת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully