וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דש איפקס ממליצים לגוון את התיק במניות יתר

נתן שבע

2.1.2006 / 13:03

לדברי בית ההשקעות "רמת התשואה באפיק השקלי עדיין לא מעניינת - באפיק השקלי לא מגולמת כל פרמיה ביחס לאפיק הצמוד"

יום שני של עליות עובר על הבורסה בתל אביב בהמשך ישיר לסיומה המוצלח של 2005. העליות החדות בשנה האחרונה בלטו במניות הכבדים, מניות הבנקים והכימיה - עליות שהובלו על ידי הזרים. מאידך, מדד מניות היתר 30 איבד 5% בשנה שעברה.

בדש איפקס מעריכים בסקירה החודשית לקראת 2006, כי חלק גדול ממניות המעו"ף ומדד תל אביב 100 נסחרים במחירי שיא. "אמנם בחלק מהמקרים המחיר מוצדק כלכלית, אולם נראה שלפחות חלק מהמניות מתרחק מהשווי הכלכלי הראוי", כותבים בבית ההשקעות ומסרבים לנקוב במניות ספציפיות. "יש לזכור שהשוק נע בגלים, ולכן גם שווי מוגזם יכול להתנפח עוד יותר".

בבית ההשקעות ממליצים להמשיך ולהשקיע במניות מקרב המדדים המובילים, אך מציינים כי יש לגוון את התיק במניות יתר. הבעייתיות המוכרת במניות היתר היא הסחירות הנמוכה, ולפיכך דורשים המשקיעים פרמיה מסוימת על הסיכון בהשקעה במניות בעלות סחירות נמוכה. בדש איפקס מעריכים, כי אין הצדקה לפערי המחירים מול המניות המובילות.

בדש איפקס קובעים כי בשוק האמריקאי, יש להתמקד בחברות הטכנולוגיה המובילות ובחברות הפארמה (האתיות) שספגו ירידות בשל העובדה שבשנת 2006 יפוגו הגנות רבות על פטנטים. להערכת דש איפקס, הן יישארו חברות מובילות עם יכולת הפצה ללא תחרות ואפשרות לניצול מזומנים שברשותם לרכישת חברות.

בבית ההשקעות לא מתלהבים גם מההשקעה באפיקים השקליים. "רמת התשואה באפיק השקלי עדיין לא מעניינת. באפיק זה לא מגולמת כל פרמיה ביחס לאפיק הצמוד. יש לזכור, כי אנו נמצאים בתקופת בחירות, ששערי הריבית בארה"ב נמצאים במגמת עלייה ושניתן למצוא אג"חים דולריים מדורגים בדירוג דומה למדינת ישראל בתשואה נמוכה בכ-1%.

כמו כן, ממליצים בדש באפיק השקלי, להתמקד בטווחים הקצרים, הן בשחרים והן במק"מים. עוד מציינים בבית ההשקעות לאוהבי הסיכון, כי ייתכן דווקא עודף ביקוש באיגרות הארכות ברבעון הראשון. זאת, במיוחד בסופו בשל עודף פדיון פסיווי כשרק במארס צפוי פדיון של אג"ח סחיר בסך 17 מיליארד שקל.

באפיק הצמוד, ממליצים בבית ההשקעות, להסיט חלק מהאחזקה באג"ח לכיוון הקצר והבינוני-קצר. עוד הם ממליצים להשאיר בתיק מרכיב מט"ח גבוה יחסית באיגרות חוב דולריות של עד שנתיים, בנוסף לפיזור של מטבעות בעלי ריבית גבוהה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully