וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלטי שמיר קורסת

שלומי גולובינסקי

3.1.2006 / 9:57

החברה דיווחה הבוקר לבורסה, כי נכשלו נסיונותיה לגייס מקורות מימון חלופיים לעמידה בהתחייבויתיה. פונה להסדר נושים

72 שעות לאחר שפירסמה אזהרת "עסק חי" הופכת ככל הנראה סכנת הקריסה של סלטי שמיר לעובדה מוגמרת. החברה דיווחה הבוקר לבורסה, כי נסיונותיה לגייס מקורות מימון חלופיים לעמידה בהתחיבויתיה עלו בתוהו. כעת, פועלת החברה על מנת להגיע להסדרים עם נושיה.

שמיר מדווחת עוד, כי חברת תנובה הודיעה לה שבעקבות ההידרדרות במצבה הפיננסי, היא מעמידה לפירעון מיידי את ההלוואות שהעמידה לשמיר בהיקף של 1.2 מיליון שקל. תנובה מסרה גם, כי היא מקזזת סכום זה מהחשבונות השוטפים של שמיר. תנובה היא הלקוח העיקרי של שמיר כיוון שיצרנית הסלטים משתמשת במערך ההפצה הנרחב של תנובה.

סלטי שמיר נשלטת על ידי עצמון ראש, אייל גלברג ומשה גורביץ. החברה סובלת מגירעון של כ-8.4 מיליון שקל בהונה העצמי, לאחר שצברה הפסד של יותר מ-11 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה. חלק בלתי מבוטל מההפסד של שמיר נובע מהוצאות שהיו כרוכות בתחילת הפעילות מול תנובה.

לשמיר חוב של כ-12 מיליון שקל למערכת הבנקאית ועוד כ-4.5 מיליון שקל לגורמים אחרים, נכון לסוף ספטמבר. בין ספקי שמיר שעשויים להיפגע מקריסתה נמצאת גם חברת ברם תעשיות, המספקת לשמיר את קופסאות הסלטים. חובה של שמיר לברם עומד על כ-1.2 מיליון שקל. בשבוע שעבר דיווחה שמיר, כי על אף מאמצי השיווק שלה, היא סובלת ממכירות חלשות במיוחד בחודש דצמבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully