וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: עליות של 0.8% במדדים המובילים

שרון שפורר

3.1.2006 / 10:47

שובם של המשקיעים הזרים לשוק מדרבן את הבורסה להמשיך ולחגוג את תחילת 2006: אפריקה ואזורים עולות ב-0.9% וב-2.6% בהתאמה

יום המסחר השלישי של שנת 2006 נפתח גם הוא בעליות שערים לא מבוטלות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. גם הבוקר ממשיכים לבלוט סקטור הנדל"ן ומניות השורה השנייה.

"אני לא רואה מה יעצור היום את המגמה החיובית", כך אמר הבוקר רמי דרור ממגדל שוקי הון על הבורסה לניירות ערך בתל אביב. הבורסה עברה יומיים סוערים במיוחד מאז תחילת 2006, עם עליות חדות ומחזורים ערים בשוק המניות ובשוק הסולידי.

המחזורים שהסתכמו אתמול ב-1.5 מיליארד שקל - אפילו ערים במעט ביחס למחזורי המסחר בדצמבר החולף - עשויים להיות גדולים גם היום, במיוחד לנוכח שובם של המשקיעים הזרים לזירה לאחר חופשת סוף השבוע הארוכה לכבוד השנה החדשה.

כמחצית השעה בלבד לאחר הפתיחה, מחזורי המסחר מסתכמים כבר בכ-140 מיליון שקל.

לדברי דרור, השוק הפגין אתמול עצמה וההתעוררות הורגשה במיוחד בשוק הסולידי לאחר תקופה ארוכה של חולשה באפיק זה. לדעת דרור, המגמה החיובית תימשך גם היום. במגדל שוקי הון מכנים את יום המסחר אתמול "יום היפוך". דרור מסביר, כי לאחר שהנפקת איגרות החוב של האוצר נסגרה במחירים גבוהים ממחירי השוק והפידיונות הצטמצמו משמעותית, עלו איגרות החוב בשיעורים נאים - במיוחד איגרות החוב הצמודות, שעלו בכ-1% במחזורים גדולים. משרד האוצר לא צפוי לצאת עד סוף החודש בהנפקות חדשות, כך שלא צפוי גידול בהיצע ולחץ על איגרות החוב.

דרור העריך כי בשוק המניות, מניות השורה השנייה (תל אביב 75), מניות היתר (במיוחד היתר 30, שעלה אתמול ב-4.6%) ומניות הנדל"ן, שהשלימו זינוק של כ-7% ביומיים, ימשיכו ליהנות גם היום מהסנטימנט החיובי המנשב באחד העם בפתחה של השנה החדשה.

ואכן, מדד תל אביב נדל"ן 15 עולה הבוקר ב-2.3% לגובה 431 נקודות. מדד תל אביב 75, המייצג את מניות השורה השנייה, עולה ב-1% לגובה 831.9 נקודות.

המדדים המובילים של תל אביב נסחרים גם הם בעליות מרשימות: תל אביב 25 והתל טק 15 מטפסים ב-0.8%. הראשון נסחר ברמה של 847.6 נרודות והשני נסחר סביב 854.2 נקודות.

מקרב מניות הנדל"ן בולטות הבוקר שיכון ובינוי עם עלייה של 1.9% במחזור ער של כ-900 אלף שקל. נכסים ובניין מקפצת ב-3%, אפריקה עולה ב-0.9% במחזור של 2 מיליון שקל ואזורים מטפסת ב-2.6% במחזור של 1.8 מיליון שקל. היחידה מקרב הנדל"ן 15 שסובלת הבוקר מירידה היא מניית אלוני חץ, אך מדובר בירידה מתונה בלבד של 0.1%. המגמה החיובית בענף עשויה לסחוף גם את אלוני לצידו הירוק של המתרס.

עוד בענף הנדל"ן: את עניין המשקיעים עשויה לרכז היום גם מניית הכשרת הישוב אחזקות ביטוח, שעולה בשלב טרום הפתיחה בבורסה ב-11%. היום פורסם ב-Themarker, כי אלי אלעזרא, בעל השליטה בחברת הליסינג אלבר מתכוון להשתלט על הכשרת הישוב אחזקות ביטוח של נמרודי בפרמיה של 60% על מחיר השוק. אלעזרא אינו היחיד שפזל לאחרונה לשוק זה. לפני כמה ימים נודע, כי גם ניו קופל מעוניינת להפוך לחברת ביטוח ומעריכה שתחל לספק ביטוח אלמנטרי כבר ב-2007.

במדד תל אביב 25 בולטות הבוקר קבוצת דלק עם זינוק של 3% במחזור של כ-700 אלף שקל, אלביט מערכות שעולה ב-1.4% במחזור של 900 אלף שקל וכי"ל שמרכזת מחזור של 1 מיליון שקל עם עלייה של 1%.

עליות גם בבנקים: פועלים ולאומי עולות ב-0.4% כל אחת עם מחזורים של 7.7 מיליון שקל ו-4.2 מיליון שקל, בהתאמה. עליות שערים מאפיינות הבוקר גם את ענף הביטוח: מגדל עולה ב-0.9%, כלל ביטוח מוסיפה 0.3% והראל פתחה בתוספת של כחצי אחוז.

היחידה מקרב מניות המעו"ף הנסחרת בירידה היא דווקא החדשה ביותר - נייס שמשילה מעליה 0.1%.

המשקיעים ממתינים הבוקר לפתיחת המסחר במניות היתר, לאחר הזינוק המרשים שביצעו בפתח השנה האזרחית החדשה. המסחר במניות אלו יחל בשעה 10:30.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully