וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי דיסקונט דורשים בונוס של שתי משכורות

חיים ביאור

4.1.2006 / 7:05

ההנהלה מציעה לעובדים בונוס של משכורת אחת. אתמול ביטל ועד עובדי דיסקונט את החלטתו לסגור לקהל 20 סניפים של הבנק

ועד עובדי דיסקונט דורש מהנהלת הבנק תוספת שכר של כ-15% לשנים 2006-2004, (5% לשנה) עבור 5,000 העובדים בכל הדרגות. כמו כן דורש הוועד בונוס בגובה שתי משכורות חודשיות.

בימים האחרונים מתקיים משא ומתן מואץ בין מנכ"ל דיסקונט גיורא עופר, יו"ר הוועד ריקי בכר, ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות ציון שמע והיועץ המשפטי של עובדי הבנק, עו"ד בני כהן.

לטענת הוועד, "העובדים, במסירותם היום-יומית, הם האחראים לרווחיות הגדלה משנה לשנה של הבנק, ולכן הם זכאים לתוספת שכר משמעותית ולבונוס כספי גבוה יותר לעומת הבונוס ששולם להם בשנים הקודמות".

לעומת דרישות אלה, הנהלת דיסקונט מציעה לעובדים בונוס בגובה משכורת חודשית אחת ותוספת שכר של 12% לשלוש שנים. הוועד מוכן לשקול הסכמה לתשלום תוספת של 12%, אך זאת לעובדי המטה בלבד. לגבי העובדים בסניפי הבנק, הוועד דורש שהם יקבלו תוספת של 4% בנוסף ל-12%.

אתמול ביטל ועד עובדי דיסקונט את החלטתו לסגור לקהל 20 סניפים של הבנק כ"אות של רצון טוב כלפי ההנהלה וכדי ליצור אווירה משופרת בבנק, לאור ההתקדמות שחלה במגעים בין הצדדים". בכר אמר כי ההחלטה להשהות את השיבושים בבנק "תישקל מחדש מדי יום, על פי הסיכויים להשגת הסכם עם ההנהלה".

ועד עובדי הבנק הודיע אתמול על התנגדותו לתוכנית הפרישה מרצון שעליה החליטה ההנהלה. התוכנית מיועדת לעובדים מעל גיל 50 במטה הבנק בתל אביב. היא מבטיחה לכל מי שיפרוש פיצויים של 250%, הגבוהים בהרבה מהפיצויים המובטחים בחוק. בכר אמר כי יפעל כדי למנוע את מימוש תוכנית הפרישה כל עוד לא ייחתם הסכם השכר החדש בבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully