וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי הגיש הצעה פומבית לרכישת אוצר החייל

שלומי גולובינסקי

4.1.2006 / 13:31

המזרחי מתכנן להציע מחיר נדיב במיוחד עבור הבנק: שווי של כמיליארד שקל, פרמיה של יותר מ-50% מעל להונו העצמי של הבנק

בנק המזרחי נוקט היום בצעד בלתי שגרתי ומציע באופן פומבי לבנק הפועלים לרכוש את בנק אוצר החייל, כך נודע ל-TheMarker.

בנק המזרחי מתכנן להציע מחיר נדיב במיוחד עבור אוצר החייל: הצעת המחיר שלו מורכבת משווי של כמיליארד שקל, פרמיה של קצת יותר מ-50% מעל להונו העצמי של הבנק.

ככל הידוע, מדובר בהצעה הגבוהה ביותר לרכישת בנק בישראל. רק לשם השוואה, מניות הבנקים הגדולים, לאומי והפועלים, נסחרות כיום בפרמיה של כ-35% על ההון העצמי. מניות הבנקים הבינוניים דיסקונט ומזרחי נסחרות בפרמיות נמוכות בהרבה. בנק אגוד אף נסחר במחיר הנמוך מהונו העצמי.

מנכ"ל בנק המזרחי בראשות המנכ"ל אלי יונס (לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים) הגיש את ההצעה לדיקרטוריון הבנק שאישר אותה לפני הצהריים.

בנק הפועלים מחזיק היום ב-66% ממניות אוצר החייל. כך שהוא אמור לקבל במסגרת העסקה 660 מיליון שקל. עם זאת, בבנק הפועלים כלל לא מתלהבים לצאת לעסקה כזו. למעשה, המועד האחרון שקבעו הממשלה והמפקח על הבנקים לבנק הפועלים למכור את אחזקותיו בבנק אוצר החייל חלף בשבוע שעבר. המפקח על הבנקים, יואב להמן, קצב לבנק הפועלים עוד 35 יום להשלמת המהלך. אולם, ככל הידוע בבנק הפועלים התעלמו גם מההארכה הזאת, בשל מה שהם מגדירים כמחלוקת בין בנק ישראל לחבר, המחזיקה ברבע ממניות אוצר החייל.

בבנק הפועלים אומרים כי חבר טוענת שיש לה אופציה לרכישת 10% נוספים באוצר החייל, אולם לא ברור המעמד המשפטי של האופציה הזו מול בנק ישראל. עד שלא יסתיים הבירור בנושא מול בנק ישראל, הפועלים לא ימכור את אחזקותיו באוצר בחייל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully