וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פסגות אופק: המגמה החיובית בבורסה טרם מוצתה

עומר שרביט

5.1.2006 / 11:34

"מאפייני היסוד לא השתנו והרפורמות במשק כבר עברו - עשוייה להיות העלאת ריבית של 0.25% אך אין השפעה על האינפלציה"


"אי הוודאות שנוצרה בשוק ההון ובמשק בעקבות אישפוזו של ראש הממשלה הוא זמני לחלוטין. בתוך שבועות ספורים יתייצבו הסקרים. נדע למי יש הסיכוי הטוב ביותר להיות ראש הממשלה הבא. נדע מה יהיה הרכבה הסביר של הממשלה הבאה. אי הודאות בתוך זמן קצר תוסר" - כך אומרים הבוקר בבית ההשקעות פסגות אופק בתגובה למצבו של שרון.

"הסנטימנט החיובי שהיה אחראי לאחוזים נכבדים מהעלייה במניות בשבועות האחרונים, נעלם בשלב הנוכחי. יש לשים לב ששורה של גורמים בסיסיים אינם מושפעים מהזירה הפוליטית: מאפיני היסוד של המשק הישראלי היו מהטובים ביותר מזה שנים רבות מאוד. הצמיחה, הגרעון, האינפלציה והרפורמות לא השתנו כלל. הרפורמות כבר עברו את שלב ההפיכות או שאין להן כל נגיעה לרה"מ (בכר, תיקון 3, עושי שוק, קרנות פנסיה, הפרטות). רובן עדיין לא מוצו, כך שהאופק להמשך ההשפעה החיובית טרם מוצה", מוסיפים בפסגות.

לדבריהם, המדיניות התקציבית לא תשתנה, אלא אם חוזרים לספקולציות שהיו ביום שלאחר בחירת פרץ ליו"ר העבודה. בפסגות מעריכים, כי לפרץ לא יהיה די כח בממשלה הבאה בשביל לשנות החלטות יסוד של מדינת ישראל או שהוא ישתנה כאשר הוא ילמד את הנושא.

מבחינה מוניטרית, עשוייה להיות עליית ריבית של עוד 0.25% על פני השנה ובכל מקרה, אין שום השפעה על היציבות האינפלציונית. באשר ל"נזילות", בפסגות מצפים שהמשקיעים "יישבו" כמה ימים על מזומן, ויגדילו רכיב השקעות בחו"ל. כך או כך, נראה שהמערכת מוצפת בכסף: קופות גמל עם התזרים הענק של סוף השנה וקרנות הפנסיה שצברו מעל מיליארד שקל חדשים מידי חודש. לבד מהאחוזים הבודדים שייצאו לחו"ל, כל השאר יחזור לשוק המקומי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully