וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמבלייז - "הרגעת רווח" חריגה במבול של אזהרות

הארץ

5.7.2001 / 8:56

מאת סופי שולמן

חברת אמבלייז , שמניותיה נסחרות בלונדון, שומרת על מעמדה כחריגה בנוף החברות הישראליות האחרות. גם אתמול, בשיאו של גל אזהרות הרווח ויום לאחר שספינת הדגל הישראלית צ'ק פוינט נכנעה לשוק ופירסמה אזהרה משלה, יצאה אמבלייז דווקא ב"הודעת הרגעה" למשקיעיה.

"החברה ממשיכה להיות בטוחה בעסקיה ומדגישה כי הביצועים במחצית הראשונה של 2001 ובמהלך השנה כולה יהיו בהתאם לציפיות", הודיעה אתמול אמבלייז. לפי הערכות האנליטסים, תרשום החברה ב-2001 הכנסות של 55.6 מיליון דולר - צמיחה של 81% בהשוואה ל-2000 והפסד של 12 סנט למניה.

"הודעת ההרגעה" באה לאחר חודש של נפילות חדות במניית החברה, שצנחה ב-47% ונסחרת כעת במחיר של 1.9 ליש"ט. ביום שלישי אף הגיעה מניית אמבלייז לשפל של 1.8 ליש"ט, אך אתמול התאוששה עקב ההודעה המעודדת של החברה ועלתה ב-4%. מחירה הנוכחי של המניה משקף שווי של 383 מיליון דולר לחברה, שמכירותיה ב-2000 הסתכמו ב-30.7 מיליון דולר.

הקריסה של מניית אמבלייז התחזקה עם דיווח על עסקה שנחתמה עם חברת אלפאסל (alphacell), שהוקמה על ידי פועלים השקעות וחברת לידר מקבוצת שרם-פודים-קלנר. אתמול, במקביל לפרסום "הרגעת הרווח", סיפקה אמבלייז גם הבהרות לעסקה זו, שמהווה למעשה השקעה במיזם חדש ולא מכירת רישיון לשימוש בטכנולוגיה, כפי שהציגה זאת אמבלייז בתחילה.

אמבלייז מפתחת טכנולוגיה להעברת קבצי מולטימדיה כבדים ברשתות תקשורת סלולריות. אלפאסל הוקמה לפני תקופה קצרה על ידי שתי קבוצות ההשקעה הישראליות כדי לפתח מכשירי טלפון סלולריים בעבור יצרניות, כגון אריקסון ונוקיה, שמעדיפות באחרונה להוציא החוצה את הפיתוח הפנימי של רכיבי המכשירים.

למעשה, חתמה אמבלייז על שני הסכמים נפרדים עם החברה החדשה. הראשון הוא לרישוי השימוש בטכנולוגיה שלה, כשתמורת רישיון זה תשלם אלפאסל 15 מיליון דולר. בנוסף להכנסות אלה אמורה אמבלייז לקבל תמלוגים ממכירת הפיתוחים של אלפאסל וממתן שירותים ללקוחות. במסגרת ההסכם השני שעליו חתמו שתי החברות, תשקיע אמבלייז 6.4 מיליון דולר ותקבל אחזקה של 19.8% במיזם החדש של פועלים השקעות ולידר . כיום מחזיקה פועלים ב-80.2% מאלפאסל, לאחר שהשקיעה 26 מיליון דולר בחברה החדשה. בנוסף, תלווה אמבלייז 12.6 מיליון דולר לאלפאסל לתקופה של שלוש שנים, ותהיה לה אפשרות להפוך את ההלוואה למניות אם תרצה להגדיל את האחזקה.

באמבלייז אומרים כי הרעיון מאחורי העסקה הוא הסינרגיה בין שתי החברות, אך נראה כי אלפאסל תהיה למעשה חלק אינטגרלי ממנה ותשמש כמעין מפיץ שלה. בשנה הראשונה תעביר אמבלייז כחמישה מומחים לפיתוח מכשירים סלולריים לאלפאסל, שתעסיק בשלב הראשון 50 עובדים. אמבלייז ציינה כי היא רואה חשיבות עליונה בקבלת השפעה בתוך החברה החדשה, שתהיה אחראית על שילוב הטכנולוגיה שלה במכשירים החדשים שיפותחו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully