וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לחמן-מסר: בניזרי רק הצהיר על כוונותיו לגבי הקו-אופ

הארץ

5.7.2001 / 10:02

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: לכן אין עדיין מקום להתערבות של היועץ המשפטי לממשלה או של ביהמ"ש

מאת בן-ציון ציטרין

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דוידה לחמן-מסר, אומרת כי בשלב זה שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, רק הצהיר על כוונותיו להתקין תקנות חדשות בעניין הקו-אופ. לכן, אין עדיין מקום להתערבות של היועץ המשפטי לממשלה או של בית המשפט.

ביוני הודיע בניזרי כי הוא שוקל לקבוע בתקנות חדשות את הערך הריאלי של מניית הקו-אופ וחלוקת דיווידנד ביניים לבעלי המניות. הסמכות לעשות זאת מוענקת לבניזרי בפקודת האגודות המשותפות.

בנוסף אמר בניזרי כי הוא בוחן את האפשרות לשמר את מסגרת האגודה הצרכנית-שיתופית, לקיים בחירות חדשות למוסדות האגודה, ולהכיר ביורשי החברים כבעלי זכות לקבל את שווי ערך המניה שהיתה שייכת להוריהם. בדבריו הסתמך בניזרי על חוות דעת מקצועית שקיבל מעו"ד עמרם מליץ.

בניזרי גם הודיע כי ביקש מרשם האגודות השיתופיות, אורי זליגמן, להמליץ בפניו בתוך כמה ימים על תקנות שיש לבטל או לשנות בתקנון הקיים של האגודה. בניזרי אף ביקש מזליגמן להמליץ בפניו על תקנות חדשות שראוי שיכללו בתקנות החדשות.

עו"ד לויט טען בפניה לבניזרי וליועץ המשפטי לממשלה, כי במהלכיו המתוכננים של השר יש פגיעה בהליך משפטי המתנהל עתה. לויט עתר לבג"ץ בבקשה להורות לזליגמן לפעול להפיכת האגודה לחברה בע"מ, באופן שיינתן שווי ריאלי למניית החברים בעת פדיונה בבורסה. הדיון הקרוב בעתירת לויט יתקיים ב-11 בספטמבר, ותגובת המדינה הנוספת בתיק אמורה להיות מוגשת עד ה-15 ביולי.

לויט הודיע כי אם יתקין השר את התקנות, הוא יעתור לבג"ץ להוצאת צו ביניים. תשובת משרד המשפטים מייתרת הליך זה. ההערכה היא כי בפרק הזמן הקצר שנותר עד לתגובת המדינה ולדיון בבג"ץ, בניזרי לא יפרסם את טיוטת התקנות החדשות עליהן הכריז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully