וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש דחה בקשה לביטול מכרז לייעול מחסנים של תע"ש

הארץ

5.7.2001 / 10:42

ספייסלוג'יק טענה כי התעשייה האווירית שינתה את הדרישה שהופיעה במפרט הטכני המקורי של המכרז; חויבה בתשלום הוצאות משפט בסך 25 אלף שקל

מאת אסף ברגרפרוינד

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ניסים ישעיה, דחה שלשום את בקשתה של חברת ספייסלוג'יק לבטל את המכרז שפירסמה התעשייה האווירית לייעול אתרי האכסון של מפעליה בישראל. היקף המכרז 8 מיליון דולרים. תהליך הייעול נעשה על ידי שימוש בתוכנה מיוחדת לניהול מחסנים ובאמצעים מכניים לשינוע המלאי.

התעשייה האווירית פירסמה מכרז סגור לחמישה ספקים המתמחים בייצור ואספקת מחסנים ממוכנים ותוכנה להפעלתם. שלושה מתוך החמישה הגישו הצעות, ומתוכן נבחרה הצעתה של חברת טרנסטק.

ספייסלוג'יק עתרה לבית המשפט המחוזי, ביושבו כבית משפט לעניינים מינהליים, בבקשה לבטל את תוצאות המכרז או להכריז עליה כעל הזוכה. טענתה העיקרית היתה כי התעשייה האווירית שינתה את הדרישה שהופיעה במפרט הטכני המקורי של המכרז, שמערכת ההנעה של אחד המחסנים תהיה תחתונה.

לטענת ספייסלוג'יק, מערכת זו מסוגלת לעמוד בעומס כבד יותר, ועלותה גבוהה יותר מעלות מערכת ההנעה העליונה, עמה זכתה טרנסטק.

השופט דחה את טענותיה של ספייסלוג'יק, וקבע כי ועדת המכרזים של התעשייה האווירית ניהלה את הליכי המכרז בהגינות, תוך מתן הזדמנויות שוות לכל המשתתפים. השופט קבע כי העדויות שהוצגו בפניו מצביעות על כך כי שינוי שיטת ההנעה הובא לידיעת כל המשתתפים במכרז, לרבות ספייסלוג'יק.

השופט קיבל את טענתה של טרנסטק, שיוצגה על ידי משרד עורכי הדין אלחנני, דנציגר, שפורן ושות', כי ספייסלוג'יק פעלה בחוסר הגינות. זאת, מכיוון שבהצעה המשופרת שהגישה לוועדת המכרזים ניסתה להסוות את העובדה כי הפחיתה את עומסי הנשיאה של המתקנים המסופקים, לעומת הצעתה הראשונית. דבר זה התברר רק לאחר בדיקה מעמיקה של ועדת המכרזים. בית המשפט חייב את ספייסלוג'ק בתשלום הוצאות משפט בסך 25 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully