וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערעור על קביעת המפרק הוגש היום בסוגיית שווי המוניטין של משרד רפאל-רבינוביץ-מהולל ושות'

אלי דניאל

5.7.2001 / 18:51

לטענת עו"ד אמנון רפאל שווי המוניטין מסתכם ב-18 מיליון שקל; מפרק המשרד, עו"ד עובדיה בלס, העריך את המוניטין בכ-11 מיליון שקל

מה שווי המוניטין של שותפות רפאל, רבינוביץ, מהולל ושות'? על שאלה זו יצטרך להשיב, כפי הנראה, בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, וזאת לאחר שעו"ד אמנון רפאל עירער היום לבית המשפט על החלטת עו"ד (רו"ח) עובדיה בלס, מפרק השותפות, ולפיה שווי מוניטין השותפות מסתכם בכ-11 מיליון שקל.

בערעור שהגיש רפאל, באמצעות עו"ד גד שילר, מבקש רפאל כי בית המשפט יקבע כי שווי המוניטין של השותפות הוא 18 מיליון שקל.

רפאל מסכים עם קביעתו של המפרק לפיה המוניטין של שותפות עורכי דין מורכב משני אלמנטים: חוג הלקוחות העכשווי (תיקי הלקוחות הקיימים) והציפייה להרחבת חוג הלקוחות בעתיד.

לטענת רפאל, המפרק טעה כשקבע כי בשעה שמתפרקת שותפות עורכי דין, חוג הלקוחות העכשווי (תיקי הלקוחות הקיימים) מהווה נכס של השותפות, בעוד הציפייה להרחבת חוג הלקוחות בעתיד, אינה נכס של השותפות, שכן כל שותף נוטל אותה עמו עם פירוק השותפות.

רפאל טוען כי הפרדה זו אותה ביצע המפרק היא מלאכותית ואינה ראויה ליישום בנסיבות העניין. לטענתו, בהסכם השותפות שנערך ב-1993 לא קיימת כל הבחנה בין שני סוגי המוניטין הללו, ששלובים זה בזה כיחידה אחת. לפיכך, שומת שווי המוניטין, שצריכה להיעשות ע"י רואה חשבון, צריכה לגלם את הפוטנציאל העתידי של חזרת הלקוחות.

עוד טוען רפאל כי במקרה הנדון, פירוק השותפות הוא למעשה פיקטיווי ונועד "לסלקו" מן השותפות, שכן, ביום פירוק השותפות התחילה לפעול שותפות זהה בהרכבה, כאשר יתר השותפים - עוה"ד רבינוביץ, מהולל, ענבי וסודרי - נטלו את מוניטין השותפות על שני מרכיביו, בין היתר, בשל העובדה כי ארבעת שותפיו לשעבר התאגדו כולם לשותפות חדשה באותו הרכב (למעט המערער), ארבעת עורכי הדין ממשיכים להשתמש במשרדים בהם שכנה השותפות וכל תיקי הלקוחות שטופלו ע"י השותפות נשארו במשרדי השותפות החדשה.

בעשותם כן, טוען רפאל, גזלו שותפיו לשעבר מהשותפות את שני האלמנטים של המוניטין שבה, ובכך השאירו בידיהם גם את הפוטנציאל להרחבת חוג הלקוחות בעתיד.

כמו כן, רפאל טוען כי המפרק הסתמך על שומות שווי מוניטין שמתייחסות למקרים ספציפיים מהם לא ניתן היה להקיש למקרה הנדון, וכי היה על המפרק להסתמך רק על שומת שווי המוניטין שהוכנה ע"י פרופ' אריה עובדיה, הקובעת כי שווי מוניטין השותפות המתפרקת יחושב לפי מקדם של 1.5 עד 2 מהמחזור הכספי הממוצע של השותפות ב-3 השנים האחרונות עובר לפירוקה, קרי, 18 מיליון שקל. תגובת המשיבים טרם הוגשה. (ה"פ 994/00, בש"א 15129/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully