וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס: צ'ק פוינט תיפגע מהמשך ההאטה בערוץ הספקים שנותרו עם עודפי מלאי

נטע יעקבי

6.7.2001 / 0:16

צופים כי במידה שלא יחול שינוי לטובה בכלכלה העולמית, תפגוש החברה את הרף התחתון של הנחיית הצמיחה שלה בשני הרבעונים הבאים; רוברטסון סטיבנס: החולשה היא הזדמנות קנייה

בעקבות אזהרת הרווח שפירסמה צ'ק פוינט שלשום הוציאו בנקי ההשקעות המכסים את מניית החברה המלצות מעודכנות. המלצות הקנייה אומנם נותרו על כנן, אולם התחזיות עצמן עודכנו כלפי מטה.

בנקי ההשקעות ליהמן ברדרס, רוברטסון סטיבנס, פירסט יוניון ורובינזון-המפרי תמימי דעים בנוגע לגורמים להאטה שחווה צ'ק פוינט, ומסמנים את ההאטה בערוץ הספקים, האחראי לכ-20% מהכנסות החברה, כגורם מרכזי.

ליהמן ברדרס: ערוץ הספקים יישאר חלש לאורך כל השנה

בבנק ההשקעות ליהמן ברדרס ציינו כי הורידו את המלצתם למניית צ'ק פוינט מ"קנייה חזקה" ל"קנייה" כבר במאי, בשל ההאטה שזוהתה בערוץ הספקים. הם צופים כי ערוץ זה יישאר חלש לאורך כל שנת 2001, מכיוון שגם הספקים עצמם נותרו עם עודפים במלאי ההון שלהם.

בליהמן הותירו המלצת "קנייה" למניית צ'ק פוינט אך הנמיכו את תחזית ההכנסות והעריכו כי מחירי המניה יישארו בטווח הקרוב ברמות הנוכחיות, וייתכן אף כי יירדו לרמה של 40 דולר.

הנחיית החברה הצביעה על ירידה צפויה בשיעור צמיחת ההכנסות השנתיות מ-50% למנעד רחב יותר של 30%-50%. להערכת האנליסטים טוביאס פישביין וישראל הרננדז, במידה שלא יחול שינוי לטובה בכלכלה העולמית, צפויה החברה לפגוש את הרף התחתון של הנחייתה בשני הרבעונים הקרובים - 30%.

הפער בין תחזית בנק ההשקעות לבין הנחיית החברה מסתכם בכ-9 מיליון דולר, כאשר בליהמן צפו הכנסות של 149 מיליון דולר ורווח למניה של 33 סנט, לעומת הנחיית החברה להכנסות של 140-142 מיליון דולר ורווח למניה של 32 סנט. בנוסף, מסקירת השוק העולמי עולה להערכת האנליסטים אפשרות של צמיחה מתונה בלבד, ואולי אף ירידה בהכנסות בחודשים הקרובים.

פירסט יוניון צופה צמיחת הכנסות שנתית של 35%

בבנק ההשקעות פירסט יוניון הותירו המלצת "קנייה חזקה" למניית החברה, אך גם הם עידכנו את התחזיות כלפי מטה, על פי הנחיית החברה. האנליסטים מרקוס כהן וכריסטופר ראס צופים צמיחה של 35% בהכנסות החברה במהלך 2001 (לאחר תחזית צמיחה קודמת של 45%), אך צמיחה של 50% ברווח למניה.

בפירסט יוניון צופים כי לאחר התאוששות ערוץ הספקים מתקופת הבצורת הנוכחית, הוא יביא לצמיחה מוגברת בהכנסות ממנו ולוולואציה משופרת. בנוסף, בבנק ההשקעות שאבו עידוד מהודעת ההרגעה של החברה, לפיה הירידה בהכנסות הינה תוצאה של ההאטה המקרו כלכלית, וכי החברה לא איבדה את עמדתה התחרותית.

על פי התחזית המעודכנת, בפירסט יוניון צופים הכנסות שנתיות של 574.6 מיליון דולר ורווח למניה של 1.3 דולרים, לעומת תחזית קודמת של 623.9 מיליון דולר ו-1.32 דולרים למניה.

רוברטסון סטיבנס: החולשה הנוכחית היא הזדמנות קנייה

בבנק ההשקעות רוברטסון סטיבנס הביעו תמיכה בצ'ק פוינט והגדירו אותה כמובילה בסקטור הפיירוול וה-VPN וכאחת החברות המובילות בתחום אבטחת האינטרנט. כלכלני בית ההשקעות רואים ברמות המחירים הנוכחיות הזדמנות קנייה אטרקטיווית וקובעים מחיר יעד של 55 דולר למניה.

בנוסף, בבנק ההשקעות נותנים הסבר אפשרי לירידה בהזמנות ברבעון השני בדמות סדרת ה-NG (Next Generation) החדשה של החברה, אשר תצא אל השוק רק ברבעון השלישי. להערכתם, ייתכן שחלק מהזמנות המוצרים עוכבו בציפייה ליציאתו של המוצר החדש.

התחזית המעודכנת היא להכנסות של 142 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת תחזית קודמת של 154.6 מיליון דולר. עם זאת, מעלים בבית ההשקעות את תחזית הרווח מ-31 ל-32 סנט למניה.

בנק השקעות נוסף שעידכן את המלצתו למניית צ'ק פוינט הוא רובינזון-המפרי, אשר הוסיף כי גם ההאטה בשוק האירופי, אשר אחראי לשליש מהכנסות החברה, תרמה לאזהרת ההכנסות של צ'ק פוינט. בבנק ההשקעות צופים כי המניה תמשיך להיסחר ברמות מחירים של 40-50 דולר, אך נוקבים במחיר יעד של 60 דולר, לפי הנחת צמיחה של 30%.

מניית צ'ק פוינט הנסחרת בבורסת הנאסד"ק ירדה היום ב-0.9% למחיר של 44.9 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully