וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרקליטות סיפקה למגדל מידע בתיק אזרחי המתנהל נגד עו"ד ישראל פרי

הארץ

6.7.2001 / 8:26

פרקליטות המדינה מגבשת בימים אלה כתב אישום פלילי נגד עו"ד ישראל פרי, יזם ומנהל הארגון למימוש האמנה על ביטחון סוציאלי (ישראל-מערב גרמניה)

מאת בן-ציון ציטרין

פרקליטות המדינה, המגבשת בימים אלה כתב אישום פלילי נגד עו"ד ישראל פרי, יזם ומנהל הארגון למימוש האמנה על ביטחון סוציאלי (ישראל-מערב גרמניה), סיפקה לחברת הביטוח מגדל מידע אודות מסמכים שנתפסו במשרדי הפנסיה הגרמנית ומצויים בפרקליטות - כך עולה מבקשה שהגישה מגדל בסוף חודש יוני בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

מסמכים אלה עוסקים בהתכתבויות ומסמכי התקשרות בין הארגון לבנק הגרמני Berliner Handels und Frankfurter Bank.

מגדל, בשמה של חברת הביטוח שמשון שמוזגה לתוך מגדל, יחד עם הארגון, מנהלים התדיינות משפטית אזרחית בנוגע למערכת היחסים בין ארגון הפנסיה הגרמנית לשמשון, שביטחה בשעתו את חברי הארגון.

בדיון שהתקיים בראשית פברואר השנה, אמר ד"ר אלכס פרי, אחיו של עו"ד פרי, כי הבנק הגרמני היה זה שהכתיב את סכום הביטוח ובהתאם לכך האקטואר הוריד מדי חודש מספר אנשים שביטוחם היה יקר. בחקירה נגדית הסביר ד"ר פרי כי הביטוח בשמשון נעשה לפי ההיקף שדרש הבנק הגרמני. כן פירט פרי את תנאי הבנק ודרישותיו להתקשרות בין הארגון לחברת הביטוח. כשהתבקש להציג את ההסכם עם הבנק טען פרי כי הוא אינו בידיו.

בא כוח הארגון, עו"ד מיכה קירש, טען כי יש חסיון על המסמכים וכי כלל אין ודאות שהמסמך מצוי במשרדי הארגון. ביהמ"ש הורה לפרי להביא את המסמך לדיון, אם יימצא, ואז יוחלט לגבי חסיונו.

לאחר הדיון פנתה עו"ד נירה להב מטעם מגדל לעו"ד שריג דמארי מפרקליטות המדינה במחלקה הכלכלית, וזה אישר כי בפרקליטות מצויים מסמכי התקשרות והתכתבות עם הבנק. מגדל מנהלת הליך אזרחי נגד עו"ד פרי ואילו הפרקליטות תפסה במשרדו מסמכים בהליך פלילי. כעת מבקשת מגדל מבית המשפט להוציא צו המורה על העברת המסמכים שבידי הפרקליטות לידי מגדל.

הדיון במעמד כל הצדדים בבקשה יתקיים באמצע אוגוסט (בש"א 14670/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully