וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לשכת עוה"ד תפנה לבג"ץ נגד החלטה של הממונה על ההגבלים

הארץ

6.7.2001 / 9:25

הממונה החליט שלא לחשוף את כל המסמכים שברשותו, בהליך בו אמור להתקיים בפניו שימוע ללשכה

מאת בן-ציון ציטרין

הוועד המרכזי של לשכת עוה"ד החליט השבוע לפנות בדחיפות לבג"ץ נגד הממונה על ההגבלים העסקיים. ההחלטה, לה התנגד רק ראש הלשכה, שלמה כהן, מעוררת סערה בלשכה והטחת אשמות קשות בין כהן לאחד מראשי האופוזיציה, עו"ד יראון פסטינגר. כהן אף חשף כי עד כה הסתכמו העלויות המשפטיות של הלשכה בתיק בכחצי מיליון שקל.

החלטת הוועד באה לאחר שהממונה החליט שלא לחשוף ללשכה את כל המסמכים שברשותו, בהליך בו אמור להתקיים בפניו שימוע ללשכה. לפני כשנתיים פתח הממונה בחקירה נגד הלשכה, בחשד כי נהגה כמונופול כשניסתה לארגן חרם עורכי דין על חברת הביטוח מגדל. זאת, לאחר שמגדל פגעה בהסכמי שכר הטירחה של עורכי הדין שלה.

הממונה הודיע כי החליט שלא לפתוח תיק פלילי נגד הלשכה, אך בדעתו להוציא קביעה נגדה. במסגרת הליכים אלה איפשר לה הממונה שימוע, ואולם הוא סירב להעמיד לרשותה את כל המסמכים הרלוונטיים, דבר שלו היא זכאית על פי החוק.

בדיון חזר כהן על התנגדותו להליכים שיזמה הלשכה נגד מגדל והממונה. לדבריו, מגדל אמנם פגעה בעוה"ד ששירתו אותה בנאמנות שנים רבות, אך הסוגייה המשפטית בעניין זה מורכבת ביותר. לדעתו, ההליכים המשפטיים טומנים בחובם סכנה למעמד החוקי שנותר ללשכה בקביעת שכר הטירחה של עוה"ד.

פסטינגר, שהוביל את המאבק נגד מגדל, אמר כי כהן פועל באופן מתואם עם הממונה, על מנת להביא לפירוקה ולהפסקת קיומה כאיגוד מקצועי. לדבריו, "על פי החוק תפקיד הלשכה הינו, בין היתר, להגן על חבריה, ובהליכים משפטיים אלה תלויה פרנסתם של אלפי עו"דים. הראיה לכך היא שגם אנשי סיעתו של כהן הצביעו נגדו. דבריו מהווים הפרת אמונים מצד ראש לשכה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully