וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאן הולך הדולר?

אלי דניאל

6.7.2001 / 14:03

הגופים הפיננסים צופים את המשך התחזקות הדולר

מסקירותיהם השבועיות של הגופים הכלכליים הפועלים בשוק המט"ח עולה כי קיימים מספר גורמים שעשויים להשפיע בשבוע הקרוב על המסחר בדולר. בין היתר, מזכירים הפעילים בשוק המט"ח את המצב המדיני-בטחוני, התנודתיות בבורסת הנאסד"ק והחריגה מתקציב המדינה תוך הגדלתו של הגירעון.

כמו כן, סיום כהונתו של מנכ"ל משרד האוצר ואי הוודאות לגבי צעדיו של נגיד בנק ישראל במידה שאכן תמונה מועצת נגידים, שעלולה להחליש את מעמדו, עשויים להשפיע אף הם על כיוון המסחר.

כלכלני בנק לאומי סבורים כי בטווח הקצר הדולר עתיד להיות מושפע משני כוחות שונים, המשפיעים על התנהגותו בכיוונים מנוגדים. מחד גיסא, המצב המדיני-בטחוני והתנודתיות הקיימת בבורסת הנאסד"ק, תורמים לפיחות השקל. מאידך גיסא, פער הריבית הקיים בין ישראל לארה"ב ותנועות ההון לארץ, שומרים, בינתיים, על יציבותו של השקל.

בלאומי סבורים כי לעת עתה, ההאטה הכלכלית המתמשכת, הירידה בתנועות ההון לארץ, הקיטון בהמרות המט"ח וההשפעה הדומיננטית של המצב הבטחוני על מהלך המסחר, עלולים להחליש את השקל. בלאומי מעריכים כי בימים הקרובים צפוי הדולר להיסחר בטווח מחירים של 4.17 עד 4.21 שקלים. באשר לטווח הארוך, הרי שפער הריבית בין ארה"ב לישראל צפוי לרדת באופן הדרגתי, ועל כן, בשער החליפין של השקל אל מול הדולר צפוי פיחות הדרגתי.

בבית ההשקעות אקסלנס מעריכים כי הדולר צפוי להיסחר בימים הקרובים בטווח מחירים של 4.185 עד 4.22 שקלים, עם נטייה כלפי מעלה, כאשר רמת תמיכה לדולר קיימת במחיר של 4.193 שקלים.

בבנק דיסקונט מציינים כי בימים האחרונים קיימת רכישת דולרים מסיווית מצד הבנקים הזרים המונעים מהפוזיציות שלהם והערכותיהם כי הכיוון הכללי של הדולר הוא כלפי מעלה, ופעילות זו עשויה להימשך גם בימים הקרובים. בבנק צופים כי בשבוע הבא ייסחר הדולר בטווח מחירים של 4.18 עד 4.22 שקלים, כאשר קיים סיכוי כי במהלך השבוע ייחצה הדולר פעם נוספת את רמת 4.20 השקלים, רמה שהיוותה עבורו עד היום, מחסום פסיכולוגי.

בבנק הבינלאומי הראשון מעריכים כי בשבוע הקרוב עתיד הדולר להיסחר בטווח שבין 4.17 לבין 4.23 שקלים. בבינלאומי סבורים כי המצב המדיני-בטחוני עשוי להשפיע בשבוע הקרוב על המשך התחזקות הדולר.

בבית ההשקעות גיפט, מקבוצת אילנות בטוחה, מציינים כי בימים האחרונים היינו עדים לפיחות קל שנבע, בין היתר, מהחריגות בתקציב המדינה (בחודש יוני נרשם גירעון שיא של 4.2 מיליארד שקל), מהירידות בנאסד"ק ומהמצב המדיני-בטחוני, כאשר גם התפטרות מנכ"ל משרד האוצר, אבי בן בסט, והידיעות לפיהן בכוונת נגיד בנק ישראל, ד"ר קליין, להתפטר מתפקידו במידה שההחלטות שקיבלה הממשלה ייושמו, לא תרמו בשני ימי המסחר האחרונים ליתר יציבות.

בגיפט סבורים כי בטווח הקצר עשוי הדולר להיסחר ברמות מחירים של 4.18 עד 4.23 שקלים, כאשר המגמה הכללית היא כלפי מעלה. בגיפט מוסיפים כי רמת התנגדות קיימת במחיר של 4.205 שקלים ובמחיר של 4.247 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully