בורסה: המעו"ף איבד 0.7%

הפועלים ירדה ב-2.3% ולאומי ב-1%. טבע איבדה 2.2% בתגובה לפתיחה שלילית בוול סטריט

נתן שבע
17/01/2006

הבורסה בתל אביב שכבר התקרבה לרמות שיא, עצרה היום לנוח, ובדומה למגמה השלילית באירופה ובמזרח, רשמה גם תל אביב ירידות. מדד המעו"ף איבד 0.5% לרמה של 835 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד 0.7% ל-852 נקודות ומדד התל טק 15 השיל 1%. מחזור המסחר הסתכם ביותר מ-1.3 מיליארד שקל.

היום הצטרף גם דויטשה בנק לסקירות החיוביות על ישראל מטעם הזרים. הבנק העלה את תחזית הצמיחה של ישראל ל-4.5% מ-4.1%, כשלהערכתו זרם ההשקעות במניות בישראל יימשך. העלאת התחזית אמנם מעודדת, אם כי בתי השקעות מקומיים צופים צמיחה גבוה אף יותר. לדוגמה, אקסלנס נשואה מעריך כי המשק יצמח ביותר מ-5%. תחזית הצמיחה של בנק ישראל ל-2006 עומדת על 4.3% ובמשרד האוצר חוזים צמיחה של 3.9%.

"גם הציבור משתתף בחגיגה", אמר הבוקר פעיל בשוק המוסדי. "עם זאת, הוא גם מפזר לא מעט כספים בקרנות המשקיעות בחו"ל. נתון מעניין הוא העובדה שלמרות כל הרעש התקשורתי סביב הודו ב-2005, המשקיעים הזרים השקיעו בישראל יותר מאשר בהודו. בסך הכל השקיעו אלה 5.7 מיליארד דולר בישראל (לא רק בבורסה).

"לגבי המשך המגמה החיובית בשוק אני פחות אופטימי - הרבה תלוי בסקרים אבל גם בתקופה שלאחר הבחירות. שרון הספיק לטפל בנושאים שנויים במחלוקת רבים שהיו תקועים - התנתקות, ועדת בכר, גדר ההפרדה - בצורה כוחנית. קשה לראות מישהו שמסוגל לטפל בנושאים כאלה בעוצמה כזו. התחזקות החמאס, הסתבכות בטחונית, קיפאון מדיני ואי יציבות פוליטית עשויים להפוך את המגמה", הוסיף הפעיל.

מניות הבנקים הגדולים, הפועלים ולאומי, זכו אתמול להמלצות חמות מ-HSBC, שהצטרף למריל לינץ' משבוע שעבר. גם דויטשה היה הבוקר בין הממליצים. המניות שכבר הוסיפו יותר מ-6% השבוע, מתממשות כשהפועלים ירדה ב-2.3% ואילו לאומי איבדה 1%. המניות כבר התקרבו אתמול לכ-1% מרמות השיא בהן נסחרו ולאחר שכבר התרחקו עד 10% מאותה נקודה. דיסקונט דווקא התחזקה ב-1.2%.

מניית כי"ל איבדה 0.6% לאחר רמות השיא שאליהן הגיעה. המניה זכתה אתמול להעלאת מחיר יעד של מריל לינץ' שהציבו למניה מחיר יעד של 22.5 שקל למניה - 16% מעל מחירה בשוק.

טבע איבדה 2.2% לאחר פתיחת שבוע המסחר השלילית בוול סטריט, ואילו מכתשים אגן יורדת ב-0.2%.

כלכלית ירושלים הוסיפה 0.2% בעקבות רכישת נכסים נוספת בצרפת ושווייץ בהיקף כולל של 165 מיליון שקל.

פרוטרום הוסיפה 2.8% בתגובה לרכישת השליטה חברה לתמציות מזון גרמנית בתמורה ל-18 מיליון יורו.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully