וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אומגה בשליטתו של חיים גייר מממשת כ-4.7 מיליון כתבי אופציות למניותיה תמורת כ-7.5 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

8.7.2001 / 16:29

האופציות הומרו ל-1.5 מיליון מניות המהוות כ-8% מהון המניות של החברה; מחיר המימוש של האופציות נקבע על 1.58 שקלים הגבוה ממחיר השוק ב-21%

חברת אומגה , הנשלטת על ידי איש העסקים חיים גייר, מדווחת היום כי היא מממשת כ-4.7 מיליון כתבי אופציות ל-1.5 מיליון מניות של החברה המהוות כ-8% מהון המניות של החברה, תמורת 7.46 מיליון שקל. מה מטרה של מימוש אופציות של החברה על ידי חברות בנות או על ידה?

אחת הסברות היא שבעלי השליטה בחברה מעוניינים לבלום כל אפשרות להשתלטות על החברה ולכן מדללים את בעלי המניות בה. לאומגה קופת מזומנים של 50 מיליון שקל נכון לרבעון הראשון של 2001 שמהווה אטרקציה למשתלטים פוטנציאלים, אולם במבנה ההחזקות הנוכחי באומגה, בה מחזיק גייר בכ-50% מהון המניות, קשה לראות כיצד צעד כזה עתיד להתרחש.

האפשרות השנייה, הסבירה יותר כרגע, היא הבעת אמון בחברה והנחה כי ערכן של המניות עתיד לעלות. משום כך יש שיאמרו כי בחברה החליטו להמיר את האופציות למניות (בעצם, בעלות אפסית מכיוון שמדובר על העברה בתוך החברה) של עצמה במטרה אולי למכור אותן בעתיד ברווח נאה. המחיר התיאורטי שבו מומשו האופציות עומד על 1.58 שקלים, הגבוה ממחיר המניה בבורסה בכ-21%, ואולי ישמש בעתיד את החברה במו"מ למכירת אחוז מסוים ממניותיה, אם וכאשר יהיו גורמים שיתעניינו בכך.

מהחברה נמסר כי מטרת הפעולה היא בסך הכל לנצל הזדמנות שיש לחברה להגדיל את החזקותיה במניותיה שלה, ומדובר בצעד טכני בלבד.

בחודש פברואר השנה רכשה אומגה כ-34.4% ממניות איי.אי.אס תמורת 11 מיליון דולר, כלומר לפי שווי של 32 מיליון דולר. שווי השוק של איי.אי.אס היה אז 18 מיליון דולר, כלומר משפחות שפיץ ולוי (שהיו בעלי השליטה באיי.אי.אס) קיבלו פרמיה של 75% מעל מחיר השוק.

גייר, חודשיים אחרי שקנה את השליטה באיי.אי.אס, ביקש מאסיפת בעלי המניות של החברה לאשר מתן הלוואות לאומגה, לרכוש שירותים מאומגה, לתת לו שכר בעלות של 60 אלף שקל בחודש, פלוס רכב, פלוס 5% מרווחי החברה, ולקנות מאומגה את מניותיה בחברה בורסאית אחרת, סמיקום , תמורת 11 מיליון שקל במזומן.

אומגה, הנסחרת על פי שווי של 24 מיליון שקל, מחזיקה ב-32% ממניות סמיקום, הנשלטת על ידי משפחת גוב, והיא עוסקת בענף יבוא ושיווק של מוצרי אלקטרוניקה.

לפני כשבועיים מונה יאן טויטש למנכ"ל אומגה בית השקעות בע"מ. טויטש, 39, שימש בתפקידיו הקודמים כדירקטור ומנהל המסחר ב-UBS ישראל, וכמנהל המחלקה הכלכלית הבינלאומית בחטיבת ההשקעות של בנק אינווסטק כללי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully